облрада

Вакцинація має бути лише добровільною: у Тернопільській обласній раді стали на захист конституційних прав

Депутати Тернопільської обласної ради підтримали звернення до керівництва держави про підтримку добровільної та недопущення примусової вакцинації від COVID-19.

У зверненні йдеться, що приписи актів Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України не повинні містити норм, які суперечать нормам Основного Закону України. Кабінет Міністрів України не має повноважень обмежувати конституційні права і свободи. Окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень може встановлювати Верховна Рада України і лише в умовах воєнного або надзвичайного стану. А права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 51, 52, 55, 57, 58, 60, 61, 62, 63 Конституції України, не має права обмежувати навіть Верховна Рада України.

Відповідно до вищезазначеного депутати вимагають не допустити порушення прав невакцинованих громадян України, привести у відповідність до Конституції України постанову Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236  «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Від Міністерства охорони здоров’я вимагається скасувати наказ від 04 жовтня 2021 року № 2153 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням».

Також у зверненні наголошують, що вимога до громадян України обов’язково мати так званий COVID-сертифікат (QR-код) для користування публічними послугами і перебування у публічному просторі порушує фундаментальну засаду рівності в праві і прямо суперечить Конституції та законам України, принципам правової держави і справедливого суспільства.

Ініціатор звернення депутат від фракції ВО «Свобода» Михайло Тимошик наголошує, що вакцинація має бути лише добровільною.

«Українці мають право самі обирати та розпоряджатися власним життям. Зараз ми бачимо, що на людей чинять тиск: не допускають до роботи, обмежують відвідування громадських закладів, виписують адмінпротоколи та штрафи… Все це дуже нагадує 30-ті роки з перевірками документів і видаванням “жовтих” листочків про те, що людина має право пересуватися і працювати. Сьогодні невакцинованих прирівняли до злочинців, які не мають права працювати та жити нормальним життям. Я вважаю, що це пряме порушення прав і свобод громадян України», – зазначає депутат.

Михайло Тимошик додає, що відповідальності за наслідки після щеплення ніхто не несе, людей примушують підписувати, що вони добровільно та за власним бажанням погоджуються вакцинуватися.

«Спочатку була одна доза, потім – дві, тепер почали говорити вже й про третю дозу вакцини. Через важкі наслідків після першої прививки більше півмільйона українців відмовились йти на другу, саме тому і скоротили термін дії «жовтого» сертифіката з 120 до 30 днів.

В час пандемії необхідно дотримуватися усіх карантинних обмежень, але ні в якому разі не можна примушувати вакцинуватися. Не має права хтось вирішувати за людину, а потім не нести за це жодної відповідальності. Вакцинація має бути лише добровільною», – наголошує Михайло Морозенкович.

Нагадаємо, з 6 грудня посилюють карантинні обмеження у «жовтій» зоні, стосуватимуться вони здебільшого невакцинованих громадян. Зокрема, для роботи та відвідування закладів необхідно мати як мінімум одне щеплення та хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану сімейним лікарем або лікарем, який проводив щеплення.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *