Вчора на Малашовецькому полігоні запрацювала сучасна станція дегазації

Вчора, 12 квітня на Малашовецькому полігоні запрацювала сучасна станція дегазації загальною потужністю 659 кВт. Вона функціонує на австрійському обладнанні і завдяки її роботі жителі Тернопільської громади отримують безпечне від біометану сміттєзвалище. А сам біогаз, шляхом спалювання, буде перетворений на «зелену» електроенергію.

Компанією-підрядником, що буде здійснювати дегазацію полігонів, стала ТОВ «Біогаз Енерджі – Тернопіль», яка входить до групи компаній «Кліар Енерджі Групп». На сьогодні в проєктному портфелі «Кліар Енерджі Груп» більше15 працюючих станцій дегазацій в Україні.

«Окрім безпеки довкілля, станція буде виконувати також економічну функцію. Станція дегазації – це не тільки податки до місцевого бюджету, а й нові робочі місця. Завдяки тому, що з небезпечного газу буде генеруватися «зелена» електрика, експлуатація станції не потребуватиме додаткових витрат з місцевого бюджету», – зазначив під час відкриття станції генеральний директор «Кліар Енерджі Груп» Андрій Гріненко.

Додамо, робота на сміттєзвалищі у с. Малашівці триває вже декілька років.

«З 2019 року на тернопільському сміттєзвалищі запрацювала сміттєсортувальна лінія, в результаті роботи якої зменшується об’єм твердих побутових відходів, що вивозиться на сміттєзвалише. І вже сьогодні, завдяки співпраці міста та бізнесу, розпочинає роботу станція дегазації, що допоможе одночасно вирішити ще ряд питань: зменшення викидів небезпечних речовин у навколишнє середовище, виробництво «зеленої енергетики» і створення нових робочих місць», – підсумував Сергій Надал.

Зараз на Малашовецькому сміттєзвалищі накопичено понад 14 млн м3 відходів. З цієї маси під час розкладання органічних відходів утворюється вогненебезпечний газ метан. Але завдяки станції дегазації звалищний газ, замість того, щоб потрапляти в навколишнє середовище, буде утилізований у двигуні внутрішнього згорання. Для надійності процесу на станції встановлено австрійське обладнання Jenbacher, яке використовується в біогазових проєктах по всій Європі.

Post Author: Автор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *