Відійшла у засвіти патріотка України Марія Богданович

9 вересня 2023 р. на 95-му році життя відійшла у вічність палка патріотка України, незламний борець за свободу та суверенітет України Богданович Марія Самсонівна. Вона була люблячою і турботливою мамою, бабусею, прабабусею, мала добре і лагідне серце, чуйну душу, була щирою, привітною та життєрадісною людиною. Марія Самсонівна народилася 12 квітня 1928 р. у с.Грибова на Лановеччині, прожила активне і насичене життя у боротьбі за свободу України. Вже в підлітковому віці, у 1944 р., була арештована і засуджена на 5 років ув’язнення за зв’язок з бойовим загоном УПА та поширення агітаційних листівок. У 1991 р. реабілітована. Марія Самсонівна була членом Конгресу українських націоналістів, товариства імені Андрія Первозванного, Спілки українок ім. Олени Теліги, Товариства колишніх політв’язнів.

Пані Марія співала у хорі патріотичної пісні «Заграва» з перших днів його заснування. Вони об’їздили всю Східну і Центральну Україну, виступали на кораблях Чорноморського флоту, вшановували пам’ять героїв УПА в Польщі, пропагуючи пісні січових стрільців, повстанські та патріотичні пісні. Марію Самсонівну часто запрошували у школи м.Тернополя, де вона розповідала про тернистий шлях боротьби за волю України своїх побратимів та посестер, запалювала у дитячих серцях любов до України, шанобливу пам’ять до її героїв.

Нехай добрий і світлий спомин про Богданович Марію Самсонівну назавжди залишиться у серцях рідних та тих, хто її знав, любив і шанував.

IMG-c95ce17946350a5326c69f98696745b0-V

Поширити:

Post Author: Diana