Днями у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї презентували колективну монографію краєзнавця, громадсько-політичного діяча, кандидата економічних наук Михайла Тимошика та кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання ТНПУ Світлани Вольської.
Мабуть кожен з нас пам’ятає ще з дитинства чи юності горнятка, сервізи, сувеніри від єдиного у нашій області заводу з виготовлення фарфору. Адже багато таких робіт було у кожного з нас вдома, а багато й досі збереглося. Саме всі ці вироби вирішили зібрати автори видання на сторінках своє книги “Тернопільський фарфоровий завод: історія, типологія, художні особливості виробів“.
У монографії представлена історія становлення та діяльність Тернопільського фарфорового заводу. Це єдина наукова робота у такому форматі. Тут описано види фарфору, різноманіття продукції, технології, досягнення та багато іншого.
Михайло Тимошик зазначає, що робота над книгою про Тернопільський фарфоровий завод тривала понад три роки.
«За цей час вдалося вивчити історію та особливості виробів, які впродовж 42 років виробляли на заводі, та які славились на всю Україну та за її межами. У 2006 році завод закрили, а фарфорові вироби місцевого виробництва стали частиною історії. Це єдина наукова робота у такому форматі. В її основі архіви та фонди Тернопільського обласного краєзнавчого музею, особиста колекція, частина дисертацій, наукових праць, інформація від майстрів, котрі працювали на Тернопільському фарфоровому заводі», – розповідає автор.
Дізнавайтеся першими найважливіші та найцікавіші новини Тернополя і області – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.