освіта

Відомий тернопільський письменник написав про війну на Сході

У четвер, 11 жовтня, у Тернопільському національному педагогічному університеті відбулася презентація книги «У степу під Авдіївкою» відомого українського письменника, викладача університету, учасника бойових дій Олександра Вільчинського.

Позаминулої зими він рядовим бійцем, у складі одного з добровольчих батальйонів побував під Авдіївкою. Саме його особисті враження про пережите лягли в основу повісті.

Олександр Казимирович розповів, що на війну їхав, маючи на меті написати про ті події, але коли повернувся додому, то чекав цілий рік, щоб зібратися з думками, переосмислити усе, що там з ним трапилося і знову пережити це на папері.

«Додому я привіз цілий блокнот записаних мною діалогів бійців, це були їх коментарі на якусь ситуацію в Україні  чи плани на майбутнє, потім я ці розмови використав при написанні книги.  Події у блокнот я не записував, бо вони закарбувалися в моїй пам’яті назавжди»,- пригадує автор.

Прозаїк вразив присутніх світлинами, які зробив на передовій, згадав кожного зі своїх побратимів і розповів, що спершу приховував від них свій письменницький талант, але побачивши, що і у хлопців є нахил до пера, навіть подарував їм свою книгу «Останній герой».

«На сьогоднішній день ми не маємо так багато художніх праць про війну на Сході, а все тому що вона триває. Науковці прогнозують саме на 2020 рік, коли хлопці усвідомлять усе, що вже з ними відбулося, появу великої кількості літератури про ці події»,- зазначає письменник.

Опісля презентації студенти та викладачі університету кинулися купувати примірники з автографом автора та робити спільні  фото.

Книга вже з’явилася на полицях книгарень Тернополя,  а сам письменник закликає читачів ділитися з ним враженням від прочитаного у соцмережах.

Христина Вояк

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *