Віктор Козорог прозвітував за рік роботи на посаді голови Тернопільської районної ради

Вчора, 3 лютого, під час чергового засідання сесії Тернопільської районної ради, голова райради Віктор Козорог прозвітував за рік роботи на посаді голови ради за період – з 10 грудня 2020 по 31 грудня 2021 року.

10 грудня 2020 року, в день набуття повноважень обраною на перших місцевих виборах Тернопільської районною радою Тернопільського району, утвореного Верховною Радою України, закінчилися повноваження районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад, ліквідованих Верховною Радою України Бережанського, Збаразького, Зборівського, Козівського, Підволочиського, Підгаєцького, Теребовлянського та Тернопільського  районів.

У зв’язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України у грудні 2020 року розпочався процес реорганізації Бережанської, Збаразької, Зборівської, Козівської, Підволочиської, Підгаєцької та Теребовлянської  районних рад ліквідованих районів шляхом приєднання до Тернопільської районної ради, як розміщеної в адміністративному центрі новоутвореного Тернопільського району.

«Тернопільська районна рада, яка представляє спільні інтереси територіальних громад новоутвореного Тернопільського району, з дня набуття нею повноважень стала правонаступником всього майна, прав та обов’язків районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад ліквідованих районів, території яких включені до складу новоутвореного Тернопільського району», – розповідає Віктор Козорог.

Сесійна робота

За період з 10 грудня 2020 року до 31 грудня  2021 року відбулося 8 сесій Тернопільської районної ради VIII скликання, 12 її пленарних засідань. За цей час депутатами розглянуто і прийнято 258 рішень Тернопільської районної ради.

На засіданнях постійних комісій, президії районної ради попередньо розглянуто, опрацьовано, а на пленарних засіданнях сесій прийнято 40 звернень депутатів Тернопільської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України; Міністерства фінансів України, НКРЕКП, Офісу Генерального прокурора тощо з усіх важливих питань життєдіяльності громади та держави.

Голова Тернопільської районної ради зазначає, що діяльність районної ради у звітному періоді була спрямована саме на вирішення питань економічного, соціального та культурного розвитку району, стабілізації суспільно-політичної ситуації, а рішення, прийняті районною радою, мають один вимір – відповідати інтересам громади.

За період з 10 грудня 2020 року до 31 грудня 2021 року видано 270 розпоряджень голови районної ради: з основної діяльності – 25, з адміністративно-господарських питань – 99, з кадрових питань – 146.

5 працівників виконавчого апарату у 2021 році пройшли навчання з підвищення кваліфікації.

Виконавчим апаратом Тернопільської районної ради за період з 10 грудня 2020 року до 31 грудня 2021 року:

– опрацьовано 1126 вхідних листів, з них найбільше питань стосувалося комунальної власності, зокрема передачі майна, бюджетних питань;

– підготовлено 511 листів;

– надано 49 довідок.

До районної ради надійшло 240 звернень громадян, з них 230 щодо виділення матеріальної допомоги (на лікування – 178, для покращення матеріального становища – 26, від учасників російсько-української війни – 26).

Отримано 5 колективних звернень громадян з питань оновлення храму, освіти, збереження пасовища, ремонту дороги.

З цей же період надійшло 2 звернення від народних депутатів України з питань комунальної власності.

Виконавчим апаратом районної ради отримано 11 запитів про доступ до публічної інформації. На всі запити відповідь надано в п’ятиденний термін відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Пріоритетами у діяльності районної ради у 2022 році Віктор Козорог вважає:

– продовження діяльності районної ради, спрямованої на підвищення ефективності місцевого самоврядування, створення умов для збалансованого розвитку територіальних громад району;

– розширення взаємодії з громадськістю для узгодження позицій і визначення ефективних шляхів суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку району;

-забезпечення прозорості й відкритості у діяльності, ефективної взаємодії із засобами масової інформації;

– посилення контролю за виконанням ухвалених рішень районної ради та наданих законами України повноважень;

– продовження роботи із впровадження енергозберігаючих технологій у закладах соціальної сфери  району;

– роботу депутатського корпусу направити на сприяння виконання завдань згідно  з концепцією соціально-економічного розвитку району.

«Для кожного з нас не існує важливішої мети, ніж турбота про людей, їхній добробут та гідний рівень життя. Тож, значно ефективнішою має бути робота із забезпечення узгодженого функціонування і взаємодії органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади району з питань забезпечення стабільної суспільно-політичної ситуації в районі та вирішення ключових проблем розвитку територіальних громад.

Звітуючи про діяльність районної ради, я водночас  хочу подякувати громаді, депутатам, міським, сільським, селищним головам, установам і організаціям, всім тим, хто приклав своїх зусиль для забезпечення  злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим  авторитет органів  місцевого самоврядування. Всім, хто допомагав у роботі, а тут більшість таких.

Переконаний, що районна рада й надалі буде відкритою для пропозицій щодо вирішення питань, які віднесені до її компетенції, готова співпрацювати з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, громадянами з питань розвитку Тернопільщини.

Я ще раз дякую всім за підтримку, за розуміння та конструктивні  поради. Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею сил на благо територіальних громад району і бажаю, щоб справи кожного зміцнювали впевненість людей у нашій відданості справі, відповідальності за стан справ у районі!», – наголосив Віктор Козорог.

Поширити:

Post Author: Diana