Він навчав слова істини

Під такою назвою у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії ТОУНБ діє книжково-ілюстративна виставка до 120-річчя від дня народження блаженнішого отця-редемпториста Зенона Ковалика.

Народився о. Зенон 18 серпня 1903 р. в с. Івачів-Горішній на Тернопільщині в бідній селянській родині. Перед вступом до монастиря працював учителем молодших класів у сільській школі. 28 серпня 1926 р. склав монаші обіти в Чині Найсвятішого Ізбавителя. Філософські й богословські студії відбував у Бельгії. Після повернення в Україну 4 вересня 1932 р. був висвячений на священника. Працював як місіонер на Волині.

20 грудня 1940 р. отця З. Ковалика було заарештовано під час проповіді в церкві. Незважаючи на смертельну небезпеку, він безстрашно виконував свій душпастирський обов’язок — закликав парафіян до вірності Богові, й навіть у тюрмі не припиняв апостольського служіння.

У 1941 р. внаслідок жорстоких тортур (його розіп’яли на стіні у в’язниці) загинув як мученик за віру.

27 червня 2001 р. о. Зенон Ковалик був беатифікований Вселенським Архієреєм Папою Іваном Павлом ІІ.

На виставці представлено книжки, статті з періодичних видань про життя та душпастерську працю священника-редемпториста, місіонера, блаженнішого священномученика УГКЦ отця Зенона Ковалика. А також можна ознайомитися з літературою, яка вийшла у серії «Місіонери Великого Відкуплення» про владик і священників, які шукали Бога самі і несли Його іншим і саме це вважали найважливішим у своєму житті. Це і блаженніший Миколай Чарнецький, і бельгійський отець Йосиф Схрейверс, і владика Володимир Стернюк, і місіонер, поет, митець, монах Іван Нагірний, і бельгієць за походженням, але щирий українець по духу отець Франц Ксаверій Бонн та уродженець лемківського села Одрехова (Польща) Іван Зятик.

Значну частину виставкової експозиції становлять енциклопедичні видання, довідники, часописи.

Виставка діятиме до 28 серпня.

Марія ПАЙОНК,
завідувачка відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Тернопільської ОУНБ.

20230804_100205

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana