облрада

ВО «Свобода» вимагає присвоїти звання Героя України Мирославу Симчичу

Легендарному українському військовому, громадському діячу, сотенному УПА та політв’язню Мирославу Симчичу (псевдо «Кривоніс») виповнилося — 99 років.

Народився Мирослав Васильович у селі Вижний Березів на Івано-Франківщині. В 1941 році він вступив до юнацької мережі ОУН. У першому курені УНС в Космачі служив кулеметником, згодом — був на посаді чотового БУСА. На прохання сотенного Мороза пізньої осені 1944-го командування повертає Мирослава Симчича з Буковини в рідні краї. Молодому старшині доручено вишколювати новостворену Березівську сотню. Найвідомішим його чином став бій під Космачем. Тоді сили декількох куренів УПА, одним із яких командував Мирослав Симчич, за три години розгромили резерв дивізії НКВС.

Мирослава Симчича арештували у грудні 1948 року. За низкою звинувачень його було засуджено до 25 років ув’язнення та уже в неволі висунуто ще кілька обвинувачень. Мирослава Васильовича звільнили у 1985 році. Усього він відбув в ув’язненні 32 роки, 6 місяців і 3 дні. Суд тільки в листопаді 2017 року визнав Мирослава Симчича незаконно засудженим і повністю реабілітував.

Життєвий шлях Мирослава Симчича не був легким. Та, навіть у засланні він вів активну підпільну боротьбу проти радянської системи. Пан Мирослав — Людина, яка обрала долю, сповнену випробувань і боротьби, служіння рідному народу. Роль Мирослава Васильовича у становленні Української держави заслуговує найвищого визнання та поваги.

Привітав зі святом сотенного УПА голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

«У цей великий день бажаємо пану Мирославу, щоб здоров’я його не підводило, життєлюбності й оптимізму ніколи не бракувало, а близькі люди радували своєю турботою та увагою. Господнього благословення Вам, Мирославе Васильовичу, та відмінного самопочуття на многії і благії літа!», – зазначив очільник Тернопільщини.

Михайло Головко наголосив, що Мирослава Симчича буде нагороджено почесною відзнакою Тернопільської обласної ради «За заслуги перед Тернопільщиною» імені Ярослава Стецька. Також з ініціативи ВО «Свобода» президенту передано вимоги нарешті присвоїти звання Героя України Мирославу Симчичу.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *