освіта

Володимир Шовкошитний презентував у Тернополі новинки “Українського пріоритету”

Сьогодні, 13 лютого, в бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля» відбулася зустріч з поетом, прозаїком, публіцистом, перекладачем, кінодраматургом, громадським та політичним діячем, лауреатом багатьох міжнародних та всеукаїнських премій, директором видавництва «Український пріоритет» Володимиром Шовкошитним.

Володимир Федорович прибув на Тернопільщину щоб взяти участь в урочистих заходах з нагоди 80-річчя поета десидента, відомого патріота Василя Стуса, у перепохованні в Україну якого брав участь. Також директор видавництва, презентував новинки «Українського пріритету».

«Я дуже багато працюю над тим, щоб відстоювати правду про нашу українську історію, тут недалечко від вас є наші адвокати в Євросоюзі, так вони себе називають, братами нашими називають себе,  захисниками. Та не проходить місяця, щоб вони нового паскудства нам не робили. Я маю на увазі польський сейм, теперішній польський уряд і ту еліту, яка не просто нормальна націоналістична, а шовіністична традиційно по відношенню до нас», – каже Володимир Шовкошитний.

Володимир Федорович видав цілу низку публікацій та книг на тематику волинських подій в 40-х роках минулого століття. «Тут, на Тернопілллі була страшна в своєму цинізмі пацифікація. Ви можете запитати своїх прабабусь , які в 33-34-х роках жили і які це пам’ятають. Я дуже багато спілкувався з цими людьми і тут в нас, і в Америці, куди вони виїхали . Мені розповідали, що тут творилося, та і зрештою є документи та фотографії. Тепер вони розказують нам, що ми різуни, а не вони. Шукаючи порозуміння, шукаючи компромісів ми не можемо весь час іти з похнюпленою головою, бо тоді ми перетворимося на те, що вони хочуть з нас зробити – безсловесних та безмовних».

Директор видавництва розповідає, що «Український пріоритет» – це не просто назва, це кредо та гасло, яке покликане формувати українського громадянина та патріота. Лише за минулий рік в «Українському пріоритеті» видано 48 нових книг українських авторів. Також Володимир Шовкошитний підтримує молодих талановитих видавці та молодих літераторів. Володимир Федорович впевнений, що головним у житті є позитивне налаштування. Має бути соціальний оптимізм та відчуття того, що кожна мить життя проживається наповненою.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *