6 червня, традиційно відзначають День журналіста. З нагоди цього свята нам стало цікаво, якими були перші кроки у цій професії місцевих акул пера та ким би вони були, якби зорі зійшлись по іншому. Також, випереджаючи традиційні вітання тих, хто при владі, ми дали можливість журналістам самим побажати чогось чиновникам.
Анжела Кардинал:
Все почалось в юності з роботи секретарем редакції «Тернопільської газети», де працювала моя мама. Потім мені там запропонували перейти до відділу реклами і оголошень. Вищу освіту отримала в економічному університеті, однак, потрапивши в журналістське середовище, так у ньому і залишилась. А на початку 2003-го отримала запрошення на співбесіду для роботи координатором у мережі прес-клубів України, відтак 10 квітня того ж року ми офіційно презентували у Тернополі наш прес-клуб.
- Скільки разів шкодували і хотіли змінити професію?
Дуже люблю свою роботу і ніколи не мала наміру її змінювати.
- До речі, якби не журналіст, то ким би були?
Моя робота тісно пов’язана з журналістикою, але це не написання текстів і не зйомка сюжетів. Вона полягає у забезпеченні відповідної діяльності незалежного медіа-майданчика, в організації медіа-заходів, прес-конференцій, тренінгів для журналістів. Це ідеї та цікаві медіа-проекти, це Школа журналістики, яка надає представникам ЗМІ та майбутнім журналістам можливість безкоштовно навчатись і розвиватись. Також сьогодні я працюю з командами реформованих газет 12-ти регіонів, щоб допомогти цим виданням стати справді незалежними, сучасними і перспективними.
- Журналіст, це дійсно четверта влада?
Так , справжні, незалежні й авторитетні ЗМІ (журналісти) – це велика сила!
- Відчуваєте, що впливаєте на якісь процеси?
Безперечно, принаймні, мені вдається допомагати колегам, людям, місту. А громадська організація «Тернопільський прес-клуб» вже кілька років бере активну участь в реалізації медіа-реформи на всеукраїнському рівні.
- Є якась конкуренція чи спротив з боку влади?
Ну яка може бути конкуренція чи спротив? У нас різні місії, різні ролі і завдання. Але при потребі, в інтересах громади, ми знаходимо спільну мову і співпрацюємо. Звичайно, представникам влади може багато чого в нашій діяльності не подобатись. Але якщо вони мудрі, то розуміють потрібність такого незалежного медіа-середовища і цінують місію нашої організації.
- Традиційно міська та обласна влада вітає журналістів зі святом, що б побажали ви їм зі свого боку?
Як правило, я не отримую святкових побажань з цих адрес, та й не відчуваю в цьому потреби. Втім, бажаю ніколи не забувати, що одна з основ демократії – це постійна конструктивна опозиція ЗМІ щодо влади.