Слідчі тернопільської поліції оголосили підозру жителю Києва за вчинення шахрайства. Зловмисник видурив у 81-річної тернополянки велику суму грошей – начебто на лікування її онука.
У ході досудового розслідування поліцейські встановили, що пройдисвіт, зателефонувавши пенсіонерці, назвався лікарем і повідомив про те, що її онук потрапив в аварію і потрібні гроші для лікування. Хвилюючись за життя родича, жінка без вагань зібрала заощадження і віддала незнайомцеві, який прийшов до неї додому. Загалом потерпіла втратила 4 000 американських доларів, 3 000 євро та 68 000 гривень.
Про те, що стала жертвою пройдисвіта, тернополянка збагнула після того, як наважилася зателефонувати онукові. Той повідомив, що в ДТП не потрапляв і допомоги лікарів не потребував. Потерпіла звернулася до правоохоронців.
У ході слідчо-оперативних заходів співробітники карного розшуку Тернопільського районного управління поліції встановили, що до шахрайських дій причетний житель Києва, 1988 року народження. До слова, він вже неодноразово був судимий за вчинення майнових злочинів.
Затримали зловмисника на Волині, де він теж вчинив шахрайство. На вирок суду киянин чекатиме під вартою в слідчому ізоляторі Луцька.
Слідчі Тернопільського районного управління оголосили підозру зловмисникові за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до трьох років, повідомили в обласній поліції.
А ось нещодавній факт. Невідомий зателефонував до жительки Тернополя та відрекомендувався працівником фінансової установи. Він повідомив про те, що працівники банку зафіксували декілька несанкціонованих спроб зняття готівки з рахунку. Аби убезпечити себе від крадіжки, необхідно якнайшвидше поміняти захисні коди. Жінка повідомила усю конфіденційну інформацію зловмиснику. Вже через декілька хвилин після дзвінка на телефон надійшло повідомлення про зняття залишку готівки з картки. Потерпіла втратила майже 14000 гривень і лише тоді збагнула, що стала жертвою пройдисвіта.
Правоохоронці вкотре застерігають не повідомляти жодних конфіденційних даних незнайомим людям. Якщо телефонує нібито працівник банку, скажіть, що ви перетелефонуєте на офіційний номер банку, який вказаний на платіжній картці. Припиніть розмову, якщо запитують термін дії картки, паролі, коди банків та мобільних операторів і намагаються керувати вашими діями (просять зробити трансакцію, вказати коди з повідомлень тощо).
В Україні триває загальнодержавна інформаційна кампанія з протидії шахрайствам. У Тернополі інформувати населення, як протидіяти аферам, поліцейським допомагає активна молодь.
Старший викладач кафедри безпеки та правоохоронної діяльності юридичного факультету Західноукраїнського національного університету Іван Мельник розповів, що багато студентів юридичного факультету з перших днів війни приєдналися до громадського формування «Охорона громадського порядку Тернополя». Юнаки разом з поліціянтами заступали в патрулі, аби забезпечити правопорядок в місті. Сьогодні майбутні юристи проходять практику у поліцейських підрозділах, тож вирішили долучитися до профілактичних заходів з протидії шахрайствам.
Така інформаційно-профілактична кампанія спрямована на охоплення якомога ширшого кола населення, зазначає начальник сектору дільничних офіцерів поліції Тернопільського районного управління поліції Петро Довгань, тож допомога студентів важлива.
Практиканти роздавали жителям міста тематичні листівки з порадами, як не стати жертвою зловмисників. Особливу увагу приділили пенсіонерам та особам похилого віку: спілкувалися, пояснювали, як правильно діяти, якщо є підозра на шахрайство.
У відділі комунікації ГУ НП в області повідомили про те, що інформаційна кампанія триватиме і надалі.
Ольга КУШНЕРИК