поліція

Як не потрапити в тенета банківських шахраїв

З кожним роком все більшає жертв шахрайства пов’язаного з банківськими картками. По Тернопільській області в Головне управління Нацполіції у минулому році надійшло 535 повідомлень від жителів області, які потрапили в тенета шахраїв.

Проте вийти на слід банківських злодіїв дуже складно, каже Михайло Шмиглик – заступник начальника управління кримінального розшуку ГУНП в Тернопільській області. Людям слід менше довіряти невідомим додзвонювачам, які представляються працівниками банку.

Власники банківських карток власноруч передають гроші шахраям  – розповідає начальник філії обласного управління «Ощадбанку» Ярослав Соляр. Співробітники банку ніколи не дзвонять клієнтам, а тим паче не випитують конфіденційну інформацію. Тому повідомляти її не можна нікому і за жодних обставин. Якщо ж до вас все-таки зателефонували, а ви зробили дурницю, про подію слід повідомити на гарячу лінію банку. Фахівці заблокують картку і це допоможе вберегти гроші. Головне – не затягувати час.

Для розрахунку в інтернет-магазинах представник фінустанови радить використовувати не основну картку, а віртуальну. На неї потрібно лише перерахувати необхідну суму грошей безпосередньо перед покупкою. Ще один метод убезпечити пластиковий гаманець – це встановити денний ліміт на зняття грошей.

Ярослав Соляр наголошує, що банк не відшкодовує кошти, якщо потерпілий розголосив особисті дані, а також назвав невідомим секретні коди, отримані у смс-повідомленні

Слід бути обережними і при використанні банкоматів. Потрібно переконатися, що на ньому відсутні сторонні предмети, які дозволяють шахраям копіювати дані або вираховувати пін-код. Чим менше людей знає дані вашої картки, тим краще це для збереження коштів.

 

Поширити:

Post Author: Diana