Як реагують тернополяни на карети швидкої допомоги на дорогах?

У Верховній Раді зареєстровані законопроєкт №2787 щодо посилення адміністративної відповідальності за ненадання в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб.

Якщо наближається «швидка» з увімкненим світловим та звуковим або лише світловим сигналом, необхідно дати їй дорогу і забезпечте їй безперешкодний проїзд. Для цього слід звільніть смугу, якою рухається «швидка», або триматися якомога ближче до краю проїжджої частини.

«Стою і спостерігаю, як наші тлумаки на авто і пішоходи на перехресті Руської і Богдана Хмельницького не пропускають швидкі допомоги. Приїхав евакпоїзд, везуть десятки наших хлопців, важких, яких треба терміново доставити до лікарні, і кожна хвилина на рахунку…. А в Тернополі не має війни… Ми лише можемо тішитися перемогам: ооо, взяли нове село в Курську, ооо, не дали зайти москалям на нову територію. А якою ціною? Якою?

Та стань, зупинися, пропусти швидку, там всередині твій герой, який не дав взяти село москалям, який дав відсіч. Його треба рятувати, але нє. Наші тернополєни можуть лише тішитися через телефон і телевізор.

Може б на такі випадки, коли знають що прибуде евак поїзд, хоча би на цьому перехресті регулювальника поставити? Щоб швидкі точно мали б вільний проїзд», – пише Зоряна Довгань.

Нагадуємо, що відповідно до чинних ПДР, в разі наближення автомобіля з аварійним червоним або синім маячком (тобто швидка, поліція та пожежники), із ввімкненою сиреною або без неї, водії зобов’язані дати дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд, а пішоходи повинні утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.

Поширити:

Опубліковано: Любов Сонячна

Джерело: Тернопільська газета