облрада

Як учасникам АТО з Тернопільщини отримати путівку на оздоровлення

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті зобов’язані забезпечити санаторно-курортним лікуванням учасників антитерористичної операції.

Забезпечення безоплатними путівками повинне відбуватися згідно з медичними рекомендаціями:

1) учасників бойових дій – щороку терміном на 18-21 день;
2) інвалідів війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;
3) інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:
I та II груп – до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.

Урядом схвалено Порядок забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням (постанова КМУ від 31.03.2015 №200 (зі змінами).

Забезпечення путівками осіб здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними органами соціального захисту населення з особами та санаторно-курортними закладами.

Для отримання путівки необхідно:

– стати на облік до управління праці та соціального захисту населення;
– подати необхідні документи:
1) заяву;
2) медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
3) копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
4) документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Таким документом може бути один із нижчезазначених (оригінал або копія):
– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції;
– рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;
– довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);
– витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

Куди звертатися:

до управління праці та соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій та виконавчих органів місцевих рад за:

–  зареєстрованим місцем проживання:
– фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).

Безкоштовними путівками забезпечуються:
– інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції;
– учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції.

Поширити:

Post Author: Diana