Учені досі сперечаються, що спричинило глобальне потепління: техногенний чинник, тобто діяльність людини, чи це наслідок циклічної активності сонця. Так чи інакше, а кожне літо приносить нам нові температурні рекорди.Страждають і люди, і техніка. Особливо — мобільна. Як же захистити смартфон від згубного впливу на акумулятор телефона аномальної спеки?
Експерти надають декілька корисних порад, як використовувати смартфони, якщо стовпчики термометрів підіймаються вище позначки +30°C. Це стосується і нових гаджетів, які можна придбати в інтернет-магазині Цитрус за посиланням https://www.ctrs.com.ua/smartfony/, і особливо телефонів «зі стажем», у яких батарея і без того вже втратила початкову ємність.
Активуйте в налаштуваннях автоматичну яскравість екрана
Ця порада більше стосується комфорту роботи зі смартфоном у сонячну погоду, коли під дією прямих сонячних променів побачити щось на екрані практично неможливо. Автояскравість допоможе вам частково розв’язати цю проблему, залежно від моделі телефону.
Але є один нюанс: якщо яскравість тривалий час буде на максимумі, це призведе до більшого нагрівання компонентів гаджета, включно із процесорним блоком та батареєю.
Уникайте роботи зі смартфоном під прямими сонячними променями
Зазвичай корпус телефонів забарвлений у темні кольори, які, як відомо, притягують тепло. Але й без цього енергії сонячних променів достатньо, щоби смартфон швидко нагрівався. Тому так важливо обмежити перебування телефона на прямому сонці.
Зовсім неважко знайти місце, де ви будете перебувати в тіні під час здійснення дзвінка. У крайньому випадку можна просто повернутися так, щоби сонце світило вам у спину.
Якщо телефон надто гарячий
Не варто в таких випадках класти смартфон до холодильнику чи біля кондиціонера: різкі температурні перепади такі ж шкідливі для акумулятора, як і перегрівання. Найкраща стратегія — остуджувати телефон поступово. Для початку просто покладіть його в прохолодне місце, бажано в приміщення із пасивним чи активним провітрюванням.
Зменшити нагрівання можна, увімкнувши в налаштуваннях економний режим, або активувавши функцію «У літаку».
Вимкніть застосунки та функції, які вам зараз не потрібні
Якщо у вас є згорнуті, але не закриті застосунки, закрийте їх, щоби зменшити споживання електроенергії. Можна також деактивувати Bluetooth та GPS, навіть Wi-Fi, якщо він вам не потрібний.
Як виконувати заряджання смартфона в спеку
По-перше, не використовуйте швидку зарядку, бо це призведе до інтенсивного нагрівання батареї. По-друге, намагайтеся заряджати телефон блоком живлення із мінімальним амперажем, хоча це буде й довше. По-третє, не намагайтеся відновити ємність акумулятора на всі 100%, достатньо буде і 80%. Нарешті, не користуйтеся гаджетом під час заряджання.
Якщо ви відчуваєте, що телефон занадто гарячий, найефективніший та найшвидший спосіб його охолодити — просто вимкнути. Хвилин 10 буде досить, щоби він охолонув і його можна було увімкнути.