ліки

Як зміцнити імунітет навесні

Весною особливо актуальним є питання зміцнення імунітету. А зважаючи на пандемію COVID-19, нестійку погоду та багато інших факторів, до цього питання потрібно  підійти дуже відповідально.

Більшість бажає прийняти чарівну пігулку, яка допоможе вберегти від всіх захворювань. Однак потрібно мислити реально і розуміти, що імунітет охоплює об’ємне поняття, і це не тільки носіння масок, гігієна рук чи панічне приймання вітамінів та імуномодуляторів. Важливо змінити ставлення до свого здоров’я в цілому. Тому розберемо детальніше, які корисні звички зможуть допомогти зміцнити імунітет.

Уникати стресу: звучить нереально, особливо у зв’язку з теперішньою ситуацією. Однак потрібно розуміти, що гормон кортизол (гормон стресу) не є корисним для імунітету. Тому потрібно старатися зосереджуватися на інших позитивних моментах та розуміти, що спокій незамінний засіб від численних патогенних мікроорганізмів.

Здоровий сон: про користь сну ми згадували безліч разів, особливо про його позитивний вплив на імунну систему. Адже вночі з нашим організмом відбувається безліч процесів, в тому числі й оновлення клітин з прискореною їх регенерацією, тому не варто ігнорувати рекомендовані 7-8 годин сну на добу.

Правильне харчування: не варто вдаватися в крайнощі та купувати дорогі харчові продукти. Правильне харчування може бути доступним без значних фінансових затрат. В першу чергу варто робити вибір на користь сезонних овочів та фруктів. Та вживати необхідну кількість води, молочних продуктів, риби та яєць. А надмірне вживання солодощів, здоби та алкоголю імунітет тільки пригнітить.

Відновлення дефіциту вітамінів: самостійне призначення вітамінних препаратів не є оптимальним рішенням запобігти появі захворювань та зміцнити імунітет. Підібрати необхідний препарат можливо лише після попередньої консультації у лікаря, де вам будуть призначені лабораторні аналізи. Це необхідно з метою встановлення наявності дефіциту або надлишку того чи іншого мікроелементу. Адже гіпервітаміноз є таким же небезпечним, як і гіповітаміноз. Тому перед тим, як приймати вітаміни обов’язково зверніться до лікаря.

Рух: взимку наш темп життя трошки сповільнюється, ми більше часу проводимо вдома. Тому з покращенням погоди – вперед на довгі прогулянки та спортивні тренування. Фізична активність зміцнює наш імунітет не гірше ніж правильне харчування або баланс вітамінів. Також це позитивно впливає на стан серцево-судинної системи та роботу мозку.

Чисте повітря: незалежно від пори року та погоди обов’язковим є проводити провітрювання приміщення в якому ви знаходитесь, хоча б по півгодини.

Поширити:

Post Author: Diana