Які нововведення очікують на забудовників

До кінця 2020 року в Україні планують запровадити загальний реєстр всієї первинної нерухомості. Забудовники зможуть виставляти на продаж тільки зареєстровані в ньому квартири.

Нововведення покликане захистити інвесторів, вирішити проблему довгобудів і подвійних продажів квартир на первинному ринку.

Щороку українці вкладають у первинну нерухомість понад 1 млрд євро. Однак ці інвестиції залишаються незахищеними. Люди можуть інвестувати свої гроші в метри квадратні, а потім виявляється, що у будинку взагалі не було дозвільних документів.

Згідно нововведення, забудовник спочатку змушений буде отримати всі дозвільні документи, а потім додатися до реєстру: причому там реєструється не просто будинок, а кожна квартира. Продавати квартири він зможе тільки тоді, коли їх внесуть до реєстру. Немає квартир у реєстрі – продавати нічого не можеш. А в реєстр можеш потрапити тільки тоді, коли є всі дозвільні документи.

Реєстр має вирішити також проблему з “надбудовами”, коли проект 6-поверхового будинку в процесі будівництва раптом “перетворюється” на 20-поверховий.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *