прапор

Яку ціну ми заплатили за свободу?

Вчора, 21 листопада, в Україні минає 6-та річниця від початку Революції Гідності. Вся наша держава вкотре в жалобі за померлими учасниками тих трагічних подій 2013-2014 років, і Тернопіль теж не став винятком. Нині на площі Героїв Євромайдану було ніде протиснутися через великий натовп громадсько-політичних діячів, активістів, школярів та студентів і звичайних мешканців міста, адже тут відбувася мітинг-реквієм, присвячений Дню Гідності і Свободи.

До присутніх звернулися ведучі заходу, котрі нагадали хронологію подій 2013-2014 років та зачитали уривок тексту із указу Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року. Тоді святі отці здійснили спільну молитву-панахиду за упокій душ померлих героїв.

«Революція Гідності – наймасштабніший протест українців за часів сучасної історії. Спротив режиму тривав більше трьох місяців. До нього активно долучалися мільйони людей по всій Україні та тисячі за її межами. Однак жодні протести за часів незалежності не коштували нації так дорого. Повалення режиму у 2014 році забрало життя сотні молодих юнаків-патріотів, створивши нову сторінку у нашій історії – Небесна Сотня»,  – зазначили ведучі.

З вітальним словом до тернополян звернулися міський голова Сергій Надал та голова обласної ради Віктор Овчарук.

«Українці – особлива нація: єдина і сильна. Ми усьому світу продемонстрували те, що коли порушуються наші права, гідність і свобода, то ми готові стати на захист демократії і волі. Низько схиляю голови перед родинами героїв Небесної Сотні за те, що вони виховали справжніх патріотів і сьогодні демонструють приклад майбутнім поколінням, як вистояти і не зламатися попри величезну втрату і горе. Сьогодні для нас обов’язком є продовжувати боротьбу, не зрадити ту мрію, за яку помирали і помирають наші активісти, добровольці, волонтери і військові!»  – сказав Віктор Овчарук.

«Сьогодні ми, перш за все, згадуємо тих, хто без вагань кинувся на зустріч небезпеці, тих, хто пожертвував собою заради спільного блага. Ми нарешті зрозуміли, що свобода ніколи не дається просто так, а лише внаслідок бою і боротьби. Саме гордість за себе і можливість бути повноцінними господарями на власній землі роблять з українців справжню націю. Здатність народу до самоорганізації та захисту національних інтересів були і є одними з основних пріоритетів України. Ми вкотре піднімаємось із руїн, кажучи слова вдячності тим, кого вже не має серед нас і тим, хто і зараз бореться во ім’я Батьківщини»,  – закликав Сергій Надал.

Під час мітингу-реквієм представники влади нагородили медаллю «За службу Україні» від Тернопільської ОДА військовослужбовців військової частини А-3215 Збройних сил України на чолі із старшиною Василем Дойко.

Ведучі заходу зазначили, що цьогоріч, напередодні вшанування Дня Гідності та Свободи, перші 15 ветеранів ОУН-УПА, зокрема із Тернопільщини, вперше на державному рівні були відзначені як борці за незалежність України у ХХ столітті та учасники бойових дій. Відповідне посвідчення та відзнаку з рук політичної верхівки Тернопільщини отримали Анна Рогач, Олена Господарська та Ігор Олещук, котрий зі сцени привітав присутніх та зачитав символічний текст присяги воїна УПА.

За активну громадську діяльність та зміцнення патріотичного духу в суспільстві почесними грамотами із грошовою премією від Тернопільської обласної ради було нагороджено членів сімей героїв Небесної Сотні із Тернопільщини, а зокрема батьків Олександра Капіноса, Устима Голоднюка, Ігоря Костенка, Василя Мойсея, Назара Войтовича та Тараса Слободяна, котрі поклали на вівтар служіння Вітчизні найцінніший дар – життя.

Також нагородний знак міського голови вручили Дмитру Андрієшину, Миколі Казюку, Павлові Кургіну та Сергію Лучкіну, значок «Герб міста Тернополя» – Олександру Смику, який був «голосом Майдану»

Упродовж заходу патріотичні пісні звучали з уст учасниці зразкового театру пісні «Мікст» Юлії Кандибалюк та Лілії Хмурич. Кілька композицій, у тому числі і гімн України, виконали спеціально запрошені гості – гурт «Тріода».

Мітинг-реквієм закінчився покладанням квітів до монумента героїв Небесної Сотні.

До слова, сьогодні у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку, присвячену Дню Гідності та Свободи.

Юлія Іноземцева

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *