Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, які так полюбляють і діти, і дорослі. Неодмінною атрибутикою цих свят є прикрашені ялинки, свічки, хлопавки, бенгальські вогні.
Щоб ялинка принесла тільки радість, потрібно встановлювати її якнайдалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню, зокрема камінів і газових плит щоб вона не загорілась. Ялинку не можна прикрашати свічками й бенгальськими вогнями, особливо в поєднанні з ватяним «снігом» і паперовими іграшками. Що стосується штучних ялинок, то потрібно віддавати перевагу моделям, котрі просочені вогнетривким розчином. Особливу увагу слід приділити правилам електробезпеки. Не можна використовувати несправні й не сертифіковані світлові гірлянди.
Щоб ялинка не перекинулась і не впала на дитину, вона повинна бути правильно зібрана, тобто іграшки на ній мають бути розділенні рівномірно, також варто подбати про надійне встановлення. Штучну ялинку потрібно збирати відповідно до інструкції, в процесі складання не рекомендується підпускати до неї дітей. У кімнаті, де встановлена ялинка, малята повинні перебувати під наглядом дорослих. Загалом для безпеки дитини ялинку краще прикрасити легкими іграшками, котрі не б’ються – кульками з склопластику, бантами, шишками.
Що стосується феєрверків, петард, салютів, то при користуванні, з ними варто особливо ретельно дотримуватися відповідний інструкцій.
Забороняється:
– використовувати побутові піротехнічні вироби, які створюють ефекти на висоті або шумові ефекти, ближче 100 метрів від лікарень, церков, шкіл і житлових будинків;
– кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, запускати феєрверки з дахів будинків;
– користуватися побутовими піротехнічними виробами в нетверезому стані;
– носити піротехнічні вироби у кишенях;
– спалювати їх у багатті;
– розбирати вироби та піддавати їх механічним впливам;
– курити, використовуючи піротехніку.