економіка

Яким буде бюджет Тернопільщини у 2021 році

На сесії Тернопільської обласної ради депутати шістдесятьма голосами затвердили обласний бюджет на 2021 рік.

Прогноз власних доходів обласного бюджету (без урахування трансфертів) становить 801 млн гривень.

Джерелами доходів загального фонду обласного бюджету є: податок на доходи фізчних осіб – 735 млн гривень, податок на прибуток підприємств – 37 млн гривень; рентна плата за спеціальне використання природних ресурсів –
7,3 млн гривень, плата за надання адміністративних послуг – 20 млн гривень, частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до бюджету, – 240 тис. гривень;  надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває у комунальній власності, –
350 тис. гривень, орендна плата за водні об’єкти – 380 тис. гривень, інші надходження – 730 тис. гривень.

Основними дохідними джерелами обласного бюджету є податок та збір на доходи фізичних осіб (91,8 відсотка надходжень загального фонду), податок на прибуток підприємств (4,6 відсотка).

Спеціальний фонд обласного бюджету за доходами планується в сумі 87,1 млн гривень, в тому числі: власні надходження бюджетних установ – 84 млн гривень, екологічний податок та стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, – 2,7 млн гривень; надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва – 0,2 млн гривень. Кошти спеціального фонду мають цільовий характер та використовуються згідно з чинним законодавством.

Також депутати прийняли зміни до обласного бюджету на 2020 рік. Стосуються вони розподілу освітньої та медичної субвенції, інших нагальних питань.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *