Ювілей Кирила Студинського відзначили в Тернопільському краєзнавчому музеї

4 жовтня виповнилося 150 років з дня народження відомого українського філолога, літературознавця та громадського діяча, уродженця Тернопільщини Кирила Студинського. З цієї нагоди в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулося урочисте погашення поштової марки випущеної з нагоди ювілею.

На захід завітали внучаті племінники Кирила Студинського Степан та Володимир Слюзарі, філателісти Тернопільщини, письменники, науковці, краєзнавці та гість зі Львова – член Асоціації філателістів України, розробник тематичних марок та штемпелів Андрій Пилюх.

Філателіст Юрій Ковальков зазначив, що всі ті, хто колекціонує марки нобелівської тематики, мусять мати у своїй колекції конверт із зображенням Кирила Студинського.

«Студинський є фактично фундатором нобелівського руху в Україні. Перебуваючи на посаді голови наукового товариства Шевченка впродовж 1923-1932 рр. він прийняв до лав цього товариства, цієї неформальної академії наук, трьох нобелівських лауреатів, це австрійський хімік Фріц Прегль, а також німецькі фізики Макс Планк і Альберт Енштейн. І найцікавіше, що всі вони з подякою прийняли цю пропозицію і написали листи до Кирила Йосиповиа Студинського», – розповідає Юрій Ковальков.

До слова, кількість конвертів присвячених Кирилу Студинському лише сто, тому в продажі їх знайти не вдасться, всі вони залишаться у філателістів.

Поширити:

Post Author: Diana