За останні роки українці сформувались як нація, – вважає Степан Барна

Ще років двадцять тому 2020 рік здавався неймовірно далеким та фантастичним. Літаючі автівки, освоєння космосу, міжпланетні протистояння та люди-роботи – це лише частина того, як показували майбутнє у своїх фільмах відомі світові кінорежисери. Напередодні Нового року ми запитали відомих тернополян як вони колись уявляли 2020 рік. А також чим запам’яталися та схвилювали минулі роки та які плани на наступне десятиліття? Ну і звісно, не обійшлося без привітань зі святами.

Степан Барна (депутат Тернопільської обласної ради, екс-голова Тернопільської ОДА):

Усе своє життя я перебуваю в громадсько-політичному секторі. За першою освітою – історик, за другою – економіст. Працював на державній службі. Тому знаю, як відбувалося становлення нашої держави, як тяжко було відстоювати незалежність і скільки людей віддали свої життя у боротьбі за неї.

У 1991 році наша держава отримала унікальний шанс – ми отримали незалежність без проливання крові. На жаль, цей шанс на розвиток та становлення був упущений і тепер нам знову доводиться цю незалежність відстоювати у війні з Росією.

Мене звичайно схвилювали події, які мали та мають місце в нашій історії – це Помаранчева революція, Революція Гідності, війна… Ще 6-7 років тому ніхто уявити не міг, що в нашій країні буде війна, що Росія анексує Крим, окупує Донбас. Але, власне, ці всі події нас згуртували навколо нашої держави, навколо нашої ідентичності, мови та культури, навколо української армії.

Ми маємо уроки з минулого і замість того, щоб будувати успішну, європейську країну, на початку 90-их ми отримали час втрачених можливостей. Адже відмовившись від ядерного статусу, Україна втратила можливість, перш за все, гарантувати безпеку самій собі. Бо, підписаний тоді Будапештський меморандум, виявився простою формальністю.

Утім, все ж за останні п’ять років нам вдалося зберегти нашу державу, утвердити українську мову, відродити армію. Ми сформувалися політично як нація. І незалежно, якою мовою ми говоримо, у прагненні зберегти свою країну, бути самостійними та мати європейське майбутнє, ми єдині.

Я вірю, що Україна обов’язково буде членом НАТО та ЄС, сильною та могутньою державою з високим рівнем добробуту, з відновленою територією, з повернутими Кримом та Донбасом. І, водночас, не забуваймо, що Курщина, Білгородщина, Кубань – це також Україна!

Поширити:

Post Author: Diana