Зборівчани хочуть знати, хто замовив проти них авіацію?

Мешканці Зборівського району скаржаться на фермерів, які кроплять поля хімікатами з порушенням санітарних норм.

Гелікоптер, який розпилює невідомі речовини, було зафіксовано поблизу сіл Йосипівка, Футори, Коршилів, Грабківці, Калинівка, Млинівці та Присівці. Відбувалося це посеред дня, за 100 м від людських домівок. У цей час в населених пунктах можна було спостерігати легкий туман.

Люди кажуть, що в період, коли кроплять поля, в селах масово хворіють діти, а в старших спостерігаються алергічні реакції.

Нагадаємо, згідно з «Державними санітарними правилами авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України», затвердженими наказом МОЗ України від 18.12.1996 р №382, перед авіаційним розпиленням пестицидів, замовник таких робіт повинен за три дні до початку робіт повідомити населення відповідної місцевості про місце, строки та час використання пестицидів, про заборону здійснювати будь-які сільськогосподарські роботи, випасання худоби на відстані ближче 1 км до місця проведення робіт, про необхідність переміщення пасік на відстань більше 5 км від місця застосування пестицидів на період до 5 днів. Також, замовник повинен встановити спеціальні попереджувальні знаки, у тому числі із зазначенням строків розпилення, на відстані 300 метрів від місця розпилення, та на дорогах, які проходять через відповідні поля.

Лише після вжиття цих заходів та після отримання дозвільних документів, допускається авіаційне оброблення угідь пестицидами.

Окрім того, згідно вищезгаданого СанПіНу, забороняється проводити авіаційні обробки полів пестицидами на відстані ближче ніж:

  1. 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;
  2. 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водо забезпечення, місць випасання домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду;
  3. 1 км від населених пунктів, тваринницьких ферм, посівів сільськогосподарських культур, які споживаються без термічної обробки (кріп, огірки, томати, полуниця, малина тощо), садів, виноградників та місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Згідно цього ж нормативного документу, авіаційне застосування мінеральних добрив та біологічних препаратів дозволяється при дотриманні санітарно-захисної зони від ділянок обробки до населених пунктів, тваринницьких та птахоферм, джерел водопостачання – не менше 500 м та швидкості руху вітру до 8 м/сек.

Усі вище перелічені санітарні вимоги є обов’язкові для дотримання всіма підприємствами, установами і організаціями, приватними господарствами та особами, що проводять будь-які дії з пестицидами!

Поширити:

Post Author: Diana