Жителів Тернопільської громади закликають вакцинуватися від грипу

З настанням холодної пори року у Тернополі спостерігається ріст захворюваності на ГРВІ, грип, а також коронавірус COVID-19.

У цьому році громадяни намагаються уберегти себе та своїх близьких, в основному, від невідомого раніше вірусу COVID-19, проте грип досі залишається одним із найбільш поширених інфекційних захворювань у світі та є небезпечним з можливістю тяжких ускладнень і ризиком смерті. Тому профілактика та своєчасне виявлення цієї хвороби вкрай важливі для швидкого одужання та уникнення ускладнень.

Відповідно до прогнозів Всесвітньої організації охорони здоров’я, цього сезону в Україні ‎циркулюватиме чотири штами грипу, серед яких:

·       вірус, подібний A/Guangdong-Maonan/SWL1536/2019 (H1N1) pdm09;

·       вірус, подібний A/Hong Kong/2671/2019 (H3N2);

·       вірус, подібний В/Washington/02/2019 (лінія B/Victoria);

·       вірус, подібний B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata).

Минулого епідемічного сезону українці могли зустрітися зі штамом типу В Phuket (B/Yamagata lineage), однак з трьома іншими ми ще не зустрічалися. Тому наразі надзвичайно важливо приділити увагу профілактиці цього захворювання.

Найбільш ефективним та науково обґрунтованим методом профілактики грипу і попередження важких ускладнень хвороби є вакцинація. Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а, натомість, зміцнює його та допомагає сформувати імунітет до цих небезпечних штамів.

За інформацією Міністерство охорони здоров’я України, щеплення проти грипу зменшує ймовірність ‎смерті від вірусу на 80%, а ймовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень – на ‎‎60%. А в умовах пандемії COVID-19, аби уникнути можливого поєднання цих двох хвороб у пацієнтів, вакцинація від грипу є вкрай важливою, особливо для осіб з груп ризику.

Передусім, щеплення рекомендоване: дітям молодшого віку (окрім немовлят до 6 місяців), медпрацівникам, учителям, дітям віком до п’яти років, вагітним жінкам, літнім людям віком від 60 років, пацієнтам із хронічними захворюваннями та усім, хто працює в місцях масового скупчення людей.

Вакцинуватися можна впродовж усього епідсезону, але найбільш оптимальним періодом для проведення щеплень є період до сезонного підйому захворюваності на грип та ГРВІ, який зазвичай починається у листопаді – грудні.

В епідсезоні 2020–2021 років на приватний ринок України поставлено 665 000 доз вакцин від грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція, чотирьохвалентна); «Інфлувак («Абботт Біолоджікалз Б.В.», Нідерланди, трьохвалентна); «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, трьохвалентна); «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, чотирьохвалентна). Трьохвалентна вакцина призначена для вироблення імунітету від трьох штамів грипу, чотирьохвалентна, відповідно, – від чотирьох.

Для того, щоб вакцинуватися від грипу, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта. Лікар огляне вас, визначить, чи немає протипоказань, а також надасть поради щодо транспотування вакцини, адже вона вимагає збереження холодового ланцюга.

Протипоказання до вакцинації:

  • гіперчутливість до будь-якої складової вакцини, а також до компонентів курячого м’яса чи курячого яйця (вакцину отримують шляхом вирощування вірусів грипу в курячому яйці);
  • пацієнти з лихоманкою або недостатньою вагою тіла;
  • пацієнти з гострим, серйозним чи активним захворюванням серця, судин, нирок або печінки;
  • пацієнти з гострим респіраторним захворюванням або іншими активними інфекційними захворюваннями;
  • пацієнти у період одужання;
  • пацієнти, у яких діагностовано імунодефіцитне захворювання.

Жителів Тернопільської громади закликають провести щеплення. Сімейні лікарі проконсультують та нададуть усю необхідну інформацію.

Пам’ятайте, що грип, як і інші респіраторні віруси, передається повітряно-крапельним шляхом і вражає органи дихання. Тож при перших ознаках захворювання необхідно негайно звернутися до сімейного лікаря та не займатися самолікуванням.

Поширити:

Post Author: Diana