Злагоджена робота та результативність: Михайло Головко підбив підсумки роботи Тернопільської обласної ради

25 листопада минув перший рік діяльності Тернопільської обласної ради VII скликання. З цієї нагоди очільник Тернопільщини Михайло Головко зустрівся із представниками місцевих та всеукраїнських ЗМІ, аби розповісти про роботу та досягнення обласної ради за цей період.

Впродовж року відбулося 11 пленарних засідань та ухвалено 384 рішення. Більшість рішень стосувалося господарської діяльності, також було прийнято рішення щодо ухвалення нових обласних програм та внесення змін до діючих. Окрім того, ухвалено більше 40 звернень до вищого керівництва держави.

За словами Михайла Йосифовича, за цей час значно покращилася робота обласної ради, збільшилася її результативність та злагодженість.

«Було прийнято понад 300 рішень. Ключовими є ухвалення та зміни до бюджету, фінансування програм, виділення коштів на важливі галузі: медицину, освіту, спорт, культуру, патріотичне виховання та інші», – зазначив голова Тернопільської обласної ради.

Майже на 20 % більше власних надходжень

23 грудня 2020 року прийнято рішення № 48 «Про обласний бюджет на 2021 рік», окрім того, протягом 2021 року внесено зміни та доповнення до обласного бюджету на поточний рік. Враховуючи те, що обласна рада, згідно з Законом України, наділена повноваженнями найвищого представницького органу усіх територіальних громад, за рахунок коштів обласного бюджету упродовж звітного періоду вишукувалися гнучкі фінансові механізми в сфері бюджетного регулювання з метою вирішення питань фінансової підтримки окремих громад та об’єктів господарювання.

За 9 місяців 2021 року до загального фонду надійшло майже 640 млн грн власних доходів. До кінця цього року очікується отримати 870,3 млн грн доходів, що на 139,8 млн грн більше фактичних надходжень минулого року.

Значну частину бюджетних коштів було виділено на медицину

Обласною радою виділялися кошти на капітальні ремонти у лікарнях, будівництво амбулаторій та приймальних відділень, закупівлю нових медичних апаратів, автомобілів швидкої допомоги.

«Цього року серед іншого нам вдалося виділити кошти на завершення ремонту в Тернопільській обласній дитячій клінічній лікарні, перекриття даху та обладнання водовідвідних стоків у закладі. Реабілітаційній лікарні для воїнів АТО у Більче-Золотому вдалося закупити дороговартісний рентген апарат та обладнання для нього», – каже Михайло Головко.

З метою придбання медичного лінійного прискорювача для діагностики ракових захворювань, згідно з рішенням Тернопільської обласної ради № 246, комунальному некомерційному підприємству «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» Тернопільської обласної ради надано дозвіл на отримання в акціонерному товаристві «Державний експортно-імпортний банк України» кредиту. Тернопільська обласна рада, відповідно до рішення, взяла на себе зобов’язання щодо забезпечення виконання умов кредитного договору.

Не забули в області й про дороги

На ремонт та реконструкцію автошляхів місцевого значення з бюджету виділили понад півмільярда гривень. Найбільше отримав Тернопіль – 60 мільйонів.

Якість проведення ремонтних робіт – ключова вимога до їхніх виконавців. Комунальне підприємство Тернопільської обласної ради «Наглядінвестбуд» визнано замовником закупівлі робіт капітального і поточного середнього ремонту автомобільних доріг місцевого значення та вулиць комунальної власності по 29 об’єктах, з них: три об’єкти капітального ремонту (одна вулиця та два мости); 26 об’єктів поточного середнього ремонту вулиць і доріг та об’єкт-реконструкція філії «Старотаразька загальноосвітня школа І–ІІ ступенів» опорного закладу Почаївська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів Почаївської міської ради.

У 2021 році Комунальним підприємством «Тернопількомунінвест» Тернопільської обласної ради замовлено робіт на  близько 30 км. доріг місцевого значення та 68 684 кв.м. вулиць комунального значення. Також проведено ремонт штучних споруд, введено в експлуатацію десять об’єктів.

Грошові винагороди випускникам

Чимало обласних програм, які отримали підтримку депутатського корпусу, стосуються освіти і науки. Зокрема, «Забезпечення розвитку освіти в Тернопільській області на період 2021–2024 років»; «Впровадження Української Хартії вільної людини в освітніх закладах Тернопільської області на 2021–2024 роки»; «Дітям Тернопільщини – якісне і безпечне харчування» на період 2021–2024 років»; «Популяризація знань з історії України та Тернопільщини через сучасні цифрові онлайн-ресурси на 2021–2025 роки».

Також, внесено зміни до рішення Тернопільської обласної ради від 20 грудня 2018 року №1300 «Про затвердження положення щодо відзначення преміями учнів, студентів закладів освіти Тернопільщини». Суть змін полягає у тому, що відтепер грошові винагороди отримуватимуть також випускники, які склали ЗНО на 199 балів.

 

Партнерство та міжнародна співпраця

Ухвалено рішення «Про налагодження співпраці і розвиток партнерських зв’язків Тернопільської обласної ради з органами місцевого самоврядування інших областей України». Зокрема, згідно з рішенням, схвалено Меморандуми про міжрегіональну співпрацю між Тернопільською обласною радою та Івано-Франківською і Волинською обласними радами задля розвитку співробітництва в галузях: освіти, науки й культури; охорони здоров’я та соціального захисту; розвитку туризму і спорту; інвестицій, у томі числі з питань залучення міжнародної технічної допомоги; екології та раціонального використання природних ресурсів тощо.

Також, у період з грудня 2020 року по жовтень 2021 року проведено офіційні зустрічі керівництва Тернопільської обласної ради з 64 іноземними делегаціями, на яких обговорили можливості міжнародної співпраці у різних напрямках.

Свій туристичний та інвестиційний потенціал Тернопільщина презентувала під час форуму «Тернопільщина: кластер можливостей» у Києві. Форум об’єднав представників бізнесу, політиків і державних органів влади, які зацікавлені у розвитку Тернопільської області. Делегати більше 30 країн світу, провідних банківських установ та інституцій, успішні підприємці, а також міжнародні фінансові й інвестиційні компанії мали змогу ознайомитися з місцевими виробниками. Водночас, Форум став чудовим майданчиком для обміну думками між фахівцями різних галузей і владних структур. У такому форматі захід пройшов вперше з ініціативи Тернопільської обласної ради в рамках тісного співробітництва із Торгово-промисловою палатою України. До слова, Тернопільська обласна рада підписала цьогоріч Меморандум про співпрацю з Торгово-промисловою палатою України.

Патріотичне виховання та підтримка Захисників

Цьогоріч наша країна відзначила 30-річчя відновлення Незалежності. Обов’язок влади – виховувати дітей і молодь справжніми патріотами своєї країни. Тернопільська обласна рада долучається до проведення заходів національно-патріотичного спрямування, підтримує військовослужбовців 44-ої окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола та бійців військової частини 3002 Національної гвардії України. Напередодні Великодня голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко з побратимами завезли великодні гостинці на Схід для Захисників.

Мирослава Вовна

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *