Звернення Сергія Надала з нагоди 207-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка

Українці! Тернополяни!

9 березня вся Україна відзначає річницю з дня народження великого сина України Тараса Григоровича Шевченка. Цю подію важко переоцінити, як і мудрість, яку дарував Шевченко українцям.

Слова Великого поета залишаються актуальними і сьогодні. А поруч з Біблією на книжковій полиці кожного українця можна знайти «Кобзар». Це ті джерела, до яких ми звертаємося у час роздумів, скрути, пошуку правильного вибору.

Шевченко дає прості і, водночас, дієві стратегії перемоги.

Це єдність українців, коли Кобзар кличе нас забути чвари і обійняти «найменшого брата». Про єдність маємо пам’ятати зараз, коли нас хоче ділити зовнішній ворог. А для нас єдиним аргументом має бути оцінка дій на користь чи проти України.

Це повага до себе і своєї нації, бо «…хто матір забуває, того Бог карає». Без поваги до себе, своєї культури, історії — ніколи не буде поваги сусідів. Про це маємо пам’ятати, коли зазіхають на наші традиції, мову, віру.

Це віра у перемогу, коли «оживе добра слава, Слава України». Про цю віру маємо пам’ятати, коли ворог переконує нас, що ми не можемо бути господарями на своїй землі, а Україна не може бути успішною.

Шевченка треба читати кожному і сьогодні, у складний час змін, реформ, перетворень. У час, коли українці вчаться бути державницькою нацією.

Бо мудра порада Кобзаря дасть терпіння. Дасть сили для того, щоб здолати негаразди. Дозволить нам усім збудувати Україну нашої мрії!

Міський голова Тернополя                                                                   Сергій Надал

Post Author: Автор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *