ліки

Куди мешканці Тернопільщини звертаються за медичною допомогою

За даними вибіркового опитування домогосподарств, протягом 2019 року в медичні заклади за допомогою звернулось 72,1% населення Тернопільщини.

З них сімейного лікаря в поліклініці відвідали 87,1% осіб, спеціалістів у поліклініці – 52,8%, приватного стоматолога – 14,2%, стоматологів у державних медичних закладах – 6,3%, платні медичні установи або приватно практикуючого лікаря (крім стоматолога) – 5,2%. Послугами швидкої допомоги скористалось 2,4%.

Із осіб, які відвідували медичні заклади, 56,7% звертались по причині хвороби або проблемою зі здоров’ям, 36,5% – для проходження профілактичного огляду, 2,1% – через нещасні випадки або травми, 1,5% – за поновленням рецептів, 3,2% – з адміністративної причини (отримання документів, листа-довідки).

За останній рік у кожній сім’ї хоча б один із її членів потребував медичної допомоги чи придбання ліків та медичного приладдя.

Проте для 10,1% домогосподарств отримання послуг з охорони здоров’я виявилось проблемним, переважно з причини високої їх вартості.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *