МРТ та КТ: скільки коштує обстеження у Тернополі

Ефективними методами сучасного дослідження вважають МРТ та КТ, ми вирішили дізнатися, де можливо у Тернополі провести дані обстеження та скільки це коштуватиме.

МРТ (магнітно резонансна томографія) – метод дослідження, який використовують для діагностики та контролю лікування хворого. Завдяки спеціальній техніці можливо отримати чіткі зображення м’яких тканин, кісток та інших органів, що дозволяє вчасно діагностувати небезпечні захворювання. Варто сказати, що під час дослідження на організм не впливає іонізуюче випромінювання. Натомість, зображення формується під впливом потужного магнітного поля та електромагнітних хвиль із застосуванням комп’ютерної обробки. Інколи, для покращення чіткості зображення використовують контрастну речовину.

Роком винайдення МРТ вважають 1973 р, коли професор хімії Пол Лотербур опублікував в журналі свою статтю про приклади використання магнітного резонансу. На сьогодні, існує декілька технологій проведення даного дослідження: дифузійна –використовують при діагностиці інсультів та інших неврологічних порушень; спектроскопія – можна виявити біохімічні зміни тканин при захворюваннях різних органів; перфузія – оцінює проходження крові через судини різних тканин, використовують при визначенні ступеня ішемії мозку та інших органів; ангіографія – використовують для отримання зображення кровоносних судин, для оцінювання анатомічних та функціональних особливостей кровотоку; функціональна – дозволяє вивчити індивідуальні особливості різних ділянок мозку.

Але для МРТ існують протипоказання, основні з них: встановленні кардіостимулятори, електронні (феромагнітні) імплантати, великі металічні імплантати (феромагнітні уламки), апарати Ілізарова. Окрім того, є інші протипоказання серед яких, перший триместр вагітності, клаустрофобія, протези клапанів серця, кровоспинні кліпси в мозку, нервові стимулятори чи інсулінові помпи.

Як уже сказано вище, МРТ – ефективний метод для  ретельного дослідження людського організму. За допомогою нього виявляють наявність патологій та небезпечних захворювань в головному мозку, серцево-судинній системі, опорно-руховому апараті. Наприклад, в головному мозку МРТ дозволить виявити патології тканин, пухлини; дозволяє розрізнити білу та сіру речовини, що допоможе діагностувати ряд патологічних процесів у центральній нервовій системі (деменція, епілепсія, нейроінфекції).

Ще одним із ефективних досліджень є Комп’ютерна томографія (КТ) – метод рентгенівського сканування, який допомагає визначити стан будь-якого органу: розмір, положення, стан, форма, щільність та функції.

Метод започаткували в 1972 році Годфрі Гаунсфілд та Аллан Корман, що отримали пізніше за цю розробку Нобелівську премію. Саме того року відбулося клінічне випробування першого томографу, який сконструював інженер-фізик
Г. Хаунсфілд.

Тепер, за допомогою КТ можна перевірити м’які тканини, живіт, кістки, легені, таз, кров’яні судини, мозок. До слова, при КТ мозку знімок виходить чітким, це дозволяє оцінити стан хворого та попередити ряд небезпечних захворювань. Як для МРТ, при проведенні комп’ютерної томографії, існують протипоказання: вагітність, малі діти (без особливо потреби).

Такі методи дослідження організму можливі у Тернополі. Зокрема, апарати для них є в Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні та Тернопільській університецькій лікарні, ще можна пройти КТ-обстеження в клініці на вул. Руська та Шпитальна. Ціна на обстеження різна, в залежності від органу, який перевірятимуть. Окрім того, вартість на дослідження зростає при використанні контрастної речовини.

У таблицях наведені середні ціни на обстеження в апаратах МРТ та КТ.

Таблиця 1*

Назва

Обстеження МРТ

Вартість (середня) за МРТ в гривнях
Нативно З контрастом
Головного мозку 1600 2700
М’які тканини шиї

Щитовидна залоза

1700 2800
Шийний відділ хребта 1050 2100
Грудний відділ хребта 1050 2100
Поперековий відділ хребта 1050 2100
Крижово-куприковий сегмент 1050 2100
Плечовий суглоб 1500 2600
Кульшові суглоби 1700 2800
Колінний суглоб 1500 2600
Гомілково-ступневий суглоб
Гомілки
Ступні
1700 2800
Кисті
Ліктьовий суглоб
1700 2800
Нирки та наднирники 1800 2900
Органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова, селезінка) 2500 3600
Матки та яєчників
ПростатиСечового міхураПрямої кишки
2500 3600
Носоглотки, додаткових пазух 2400 3500
Орбіт, очного яблука 2400 3500

Таблиця 2*

Назва обстеження КТ Вартість (середня) за КТ в гривнях
Звичайне З контрастуванням
Голови 950 1900 (50 мл.)
Додаткових пазух носа 650
Шиї 950 1900 (50 мл.)
Органів грудної порожнини 950 1900 (50 мл.)
Органів черевної порожнини 1300 2300 (75 мл.)

2500 (100 мл)

Одного відділу хребта (шийний, грудний, поперековий) 950
Кісток тазу 950
Кінцівок 950
Коронарографія 2400
Ангіографія судин нижніх кінцівок 1900 (50 мл)

2300 (75 мл)

2500 (100 мл)

 

Нещодавно наша журналістка проходила обстеження МРТ та поділилася власним досвідом цього дослідження.

– Я проходила МРТ головного мозку через травму, яку отримала раніше. Для того, щоб попередити небезпечні наслідки, направили на дослідження. Насправді, варто бути готовим, бо якщо ти боїшся закритого простору, то буде страшно. Я, людина, яка немає такої фобії, у певний момент обстеження зловила себе на думці, що хочу, аби воно швидше завершилося. Також апарат сильно шумить, здавалося що й гупає. Крім того треба контролювати себе, адже не можна рухати частиною тіла, яка обстежується. Це для мене виявилося не просто, адже не люблю довго сидіти на місці. Також, потрібно зняти усі металічні предмети, наприклад прикраси. Хочу додати, що після цього я відчувала легке запаморочення, думаю, через те, що там було шумно, при тому що це закритий простір і все відчуваєш по іншому. Але краще, звичайно, не хворіти та в майбутньому не звертатися до таких методів обстеження та бути завжди здоровим.

Пам’ятайте! Такі дослідження проводяться тільки за необхідності та за направленням лікаря.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *