Тернопільські музеї обмінюються досвідом з поляками

Днями у Любліні відбулася наукова конференція під назвою «Каплиця Святої Трійці. Історія, теологія, мистецтво, реставрація», присвячена 600-річчю створення фресок та 100 – річчю їх реставрації і консервації. Даний захід відбувся у рамках українсько-польського співробітництва, а саме угоди між Люблінським музеєм та трьома музеями Тернопільщини: Тернопільським обласним краєзнавчим музеєм, Тернопільським обласним художнім музеєм та Кременецьким літературно-меморіальним музеєм Юліуша Словацького.

Під час триденної конференції представники Тернопільщини мали нагоду відвідати каплицю Святої Трійці в Люблінському замку, а також обговорити подальшу співпрацю та обмін досвідом між музеями.

Заступник директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею Наталя Чеканова, яка у складі делегації з Тернопільщини відвідала Люблін розповідає, що під час поїздки вони змогли не лише послухати про досвід свої польських колег, але й наочно побачити їхню роботу.

«Дуже вразила замкова каплиця, яка є визначною пам’яткою середньовіччя та поєднує у собі готичний стиль архітектури з візантійським стінописом. Розписи закінчені в 1418 році групою малярів на чолі з майстром Андрієм. Звідки були ці майстри – невідомо, але донаторський напис вказує на зв’язок з Волинню. Люблінські реставратори змогли вловити найменші дрібниці тієї епохи та реставрувати всю цю каплицю», – розповідає пані Наталя.

 

За її словами, конференція дасть можливість обмінятися знаннями і досвідом, які, без сумніву, сприятимуть ще більш глибшому знанню пам’яток і розробці відповідних методів їх захисту.

«Ми провели перемовини з керівництвом та працівниками музею для подальшої співпраці. Під час обговорень, зупинилися на темі мистецтва та культури, зокрема знаменитих українців у Польщі та поляків в Україні», – продовжує вона.

Захоплена відвідинами Любліна делегація з Тернопільщини тепер готується приймати в себе польських гостей. У попередніх планах це буде конференція у Тернопільському краєзнавчому музеї, виставки у художньому музеї та літературні читання у Кременецькому літературно-меморіальному музеї.

Поширити:

Post Author: Diana