Тернопільський облдеп про ПДР, через які страждають водії

Згідно Правил дорожнього руху водій сам повинен обирати безпечну швидкість задля уникнення аварійних ситуацій на дорозі. Такий пункт, на думку депутата Тернопільської обласної ради Володимира Бобка, є намаганням перекласти всю відповідальність за безлад на дорогах на водіїв та призводить до хаосу на автошляхах.

«Ще коли я був молодий і повен сил та енергії, мені вдалось переконати відповідних дядьків у тому, що освітлення пішохідних переходів то є добре. Сьогодні це є загальна практика в Україні, що знизила аварійність на 10%. Тепер у мене питання до шановного панства, а на кой ляд у ПДР прописано, що безпечну швидкість повинен обирати водій ( ст. 12.1, 12.2 ПДР )?

Це ж як гарно виходить: в’їхав у вибоїну на дорозі –  сам винен, бо не врахував дорожню обстановку згідно 12.1 ПДР; влетів у бетонний блок на трасі, бо там вже рік ремонтні роботи ведуться і робочі так їх обгородили – сам винен, ну і що що ти на трасі повз 30 км/год, треба було зі швидкістю 15 км/год їхати бо нема чого спішити! Вилетів з дороги, бо відповідні служби пісок зимою зекономили,- теж сам винен, бо знову ж таки не правильно обрав безпечну швидкість!

Я в цьому пункті бачу основну причину бардаку на дорогах, – будуть водії губити колеса в ямах, допоки відповідні служби зможуть в суді прикритись від виплат компенсації пунктом 12.1 ПДР. Не будуть освітлені місця робіт і не буде попереджувальних знаків перед ними замість бетонних блоків сірого кольору на сірій же дорозі допоки ремонтні фірми не зможуть апелювати до пункту 12.1 ПДР замість хоча б вінка на могилу тому водієві, що розбився на рівній дорозі. І пісок будуть сипати не тоді коли потрібно зимою, а чітко по графіку навіть на сухий асфальт, а все інше – обирайте собі правильну швидкість….», – каже Володимир Бобко.

Зазначимо, що на дорогах Тернопільщини часто можна натрапити на різноманітні перешкоди. Зокрема, бетонні плити, залізні прути, якими обгороджують вибоїни, палети з будматеріалами, тощо. Про такі сюрпризи не попереджують жодні знаки, понад те, самі ці перешкоди і виконують роль знака, а це несе за собою величезну небезпеку для водіїв. І звісно ж, при ушкодженні транспортного засобу, чи навіть якщо постраждає сам водій, компенсації не дочекається, адже правила в нас написані не для захисту водіїв…

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *