У печері на Тернопільщині облаштовують гончарну майстерню трипільського майстра

Днями фахівці Борщівського обласного комунального краєзнавчого музею розпочали процес створення скульптур для майбутньої експозиції «Гончарна майстерня трипільського майстра» у печері Вертеба.

Експозицію облаштовують в рамках проекту Українського культурного фонду.

На інформаційному стенді в «Гончарній майстерні трипільського майстра» розміщуватиметься інформація про технологію виготовлення ліпного трипільського посуду, способи його декорування та функціональне призначення окремих груп посуду.

Зазначимо, печера Вертеба — визначна пам’ятка історії та археології, що вже понад 100 років привертає увагу фахівців археологічної науки. Серед пам’яток трипільської культури печері Вертеба належить унікальне місце. Одна з найбільших археологічних колекцій трипільської культури, відомих сьогодні науці, походить саме з цієї пам’ятки.

Розпочинаючи з 1996 року експедицією Борщівського краєзнавчого музею, під керівництвом його директора Михайла Сохацького, здійснюються комплексні дослідження як самої пам’ятки, так і прилеглої до неї території.

З 2005 року тут проводяться активні антропологічні та генетичні дослідження. Отримані під час розкопок матеріали, а також природний формат пам’ятки дозволили створити тут у 2004 році підземний музей трипільської культури і включити його в туристичні маршрути. Зараз цей музей функціонує, як структурний підрозділ Борщівського обласного краєзнавчого музею.

Поширити:

Post Author: Diana