У Тернополі просять допомогти пережити зиму птахам

Зима – улюблена багатьма з нас пора року, з якою асоціюється сніг, новорічні свята, казкові зимові пейзажі, і, звичайно ж, годівниці для птахів. Саме зима – пора року, коли пернаті потребують нашої допомоги, щоб вижити в найважчі часи. У цей період велика частина птахів гине саме через голод, і тому так важливо допомогти їм пережити найважчий час, коли природний корм практично недоступний, а організм через холод вимагає навіть більшої, ніж звичайно, кількості їжі, адже птахам необхідно підтримувати постійну температуру тіла, і чим холодніше на вулиці, тим більше енергії йде на це в організму. Сам по собі холод не такий небезпечний, як його поєднання зі снігом або ожеледицею, який перекриває шлях до їжі. Така погода для птахів – дуже несприятлива, і саме в такі періоди відзначається найбільша смертність серед пернатих.

Тернопільський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді звертається до всіх не байдужих людей – давайте допоможемо нашим пернатим друзям пережити складні погодні умови – підгодуймо їх в зимовий час! Для годування птахів взимку потрібно розмістити одну або декілька годівниць. Це може бути зроблена самостійно дерев’яна годівниця або ж саморобна годівниця з підручних засобів, наприклад, з пластикової пляшки, або з пачки від соку чи молока.

Годівниці бувають різної конструкції. Найкра­ще робити годівниці з дахом, щоб на корм не потрапляли сніг, дощ. Найпростішою годівницею є звичайна фанерна дощечка з бортом 3-5 см. Такі годівниці часто вивішують у садах, парках, але краще їх чіпляти під якимось навісом біля хати, сараю, на балконі. Досить годівницю виявити одно­му птахові, як через декілька днів на ній годува­тиметься вся зграя, що тримається в даному районі

Але допомагаючи птахам, важливо робити це правильно, щоб не завдати шкоди їхньому здоров’ю. Чим же можна годувати птахів взимку? Продуктів, які добре підходять для підгодовування птахів, досить багато. Серед них – пшенична та кукурудзяна крупа, не смажене та не солоне насіння соняшника, просо, пшениця, перловка, квасоля, сочевиця, вівсянка, льон, горох. Чимало птахів прилетять поласувати несолоним салом, яке можна як розмістити в годівниці (порізаним на кубики), так і закріпити шматочками на гілках дерев. Великим птахам припаде до душі також порізаний кубиками гарбуз, морква, якісний корм для собак. Такі продукти можна розміщувати і без годівниць, на відкритих просторах, наприклад, на великих пеньках або в проталинах під деревами.

Зробити добре діло – врятувати птахів від голодної смерті – просто: розвісити годівнички і не забувати поповнювати їх кормом.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *