У Тернополі відкрили унікальну виставку присвячену Кобзарю

Днями у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація комплексно-тематичної виставки фондових матеріалів «Живе, Кобзаре мій, поміж нас голос твій». Присвячена виставка до 205-річчя Тараса Григоровича Шевченка.

Всього на виставці представлено близько 300 експонатів, серед яких живопис, скульптури та графіка. Також тут виставлено 20 кобзарів, починаючи від видання із Санкт-Петербурга 1907 року і закінчуючи Вінніпегом 1960 року.

Завідувач відділу стародавньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею Олег Гаврилюк розповідає, що одним із найцікавіших експонатів виставки є дерев’яна палиця, на якій викарбувані імена тих, хто дав кошти на пам’ятник Тарасу Шевченку.

«До 50-річчя від дня смерті Тараса Григоровича оголосили про збір коштів для пам’ятника і на дерев’яній палиці викарбували імена людей які давали гроші. Куди поділися ті гроші, адже пам’ятник не був встановлений, невідомо. Але з’явився ось такий оригінальний експонат. Якщо придивитися, ця палиця складається із двох частин, які вкручуються одна до одної», – розповідає Олег Гаврилюк.

Відвідувачі виставки мали нагоду не лише оглянути експонати, але й почути твори Шевченка. Вірші Кобзаря продекламував соліст Тернопільської обласної філармонії, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, президентський стипендіат Андрій Оленин.  А дует бандуристок у складі Олени Гаврилюк та Марії Євгеньєвої  представили літературно-музичну композицію «Розрита могила».

Доктор філософських наук, віце-ректор з духовної частини Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого о. Михайло Пастух розповів, що коли почав шукати першоджерела творів Кобзаря, то йому відкрився зовсім інший Шевченко – дуже духовна людина.

«Деякі твори Кобзаря є пророчими та богонатхненними і Україна ними може живитися і мати світлий дороговказ, як здобувати і далі будувати єдину святу Соборну Україну, вільну, щасливу, Богом благословенну», – каже священник.

Діятиме виставка «Живе, Кобзаре мій, поміж нас голос твій» у краєзнавчому музеї до кінця місяця. Тож всі охочі ще мають вдосталь часу, щоб відвідати її.

Поширити:

Post Author: Diana