облрада

В інтернатах на Тернопільщині зменшилася кількість дітей

З 1 січня 2019 року по 1 травня 2020 року на 28,2 % зменшилася кількість дітей в інтернатних закладах в Тернопільській області.  Цього вдалося досягти завдяки проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».  Він передбачає реформування шести закладів на Тернопільщині.

«Тернопільщина – одна з чотирьох областей в Україні, де реалізовується пілотний проект. Його мета – зменшення кількості дітей в інтернатах. І сьогодні ми бачимо, що область досягла непоганих результатів. Це результат спільної роботи команди пілотного проекту, обласної державної адміністрації та обласної ради. Хочу наголосити: наше мета не закрити заклади інтернатного типу, а створити на їх базі альтернативні варіанти. Мова йде про розвиток соціальних послуг на місцях, створення будинків сімейного типу, прийомних та патронатних сімей. І найголовніше- діятимуть лише в інтересах дитини», – зазначив керівник проекту «Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей у Тернопільській області» Володимир Кузьмінський.

Команда пілотного проекту допомагає у створенні плану трансформації для кожного закладу.  Для прикладу, Тернопільський обласний будинок дитини, згідно із планом реформування, стане сучасним Центром реабілітації і розвитку дитини, що надаватиме широкий спектр послуг для сімей, які мають дітей раннього та дошкільного віку з інвалідністю чи порушенням розвитку. На базі будинку дитини буде створений комплекс сучасних послуг, що забезпечать цілісний процес раннього виявлення інвалідності, реабілітації та розвитку дитини із залученням батьків.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *