анонс

Відомий український митець презентував у Тернополі своє нове творіння

Вчора, 5 травня, в Драмтеатрі під час другого дня Мистецького фестивалю «Ї» відомий український поет та прозаїк Юрій Андрухович презентував свою нову книгу «Коханці Юстиції».

Митець розповів, що почав писати цей роман ще 27 років тому, не знаючи на той час, чим він  закінчиться. Юрій Андрухович довго думав, скільки розділів матиме його творіння, в результаті прийнявши рішення написати вісім з половиною історій. Остання історія є незавершеною, тому і не вважається за цілу. «Незавершена історія перестає бути історією. Але здебільшого історії цього світу саме незавершені. Тобто ні, не об’єктивно незавершені. Вони незавершені для нас. Ми не можемо охопити ні початків, ні кінців, завжди перебуваючи десь поміж, на якомусь випадковому відтинку».

У кожному розділі йдеться про окремого негідника та злочинця, окрім останньої частини, яка є автобіографічною розповіддю.

За словами митця, кожен з розділів книги можна інтерпретувати по-різному. «В Коханцях Юстиції є кілька базових речей, це звичайно, тема безмежної жорстокості. Тобто, правосудна система, система яка карає злочинців насправді є не менш злочинною. Але цій безмежній жорстокості протистоїть безмежне милосердя, яке обов’язково з’являється в кожній історії. Це один із мотивів, є ще й інші», – зауважує Юрій Андрухович.

До слова, одна із частин роману, під назвою «Альберт, або Найвища форма страти», стала виставою, яку Юрій Андрухович разом із Марком Токарем та Уляною Горбачевською, того ж дня, презентували на сцені фестивалю «Ї».

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *