ліки

Які аналізи тернополянам радять здавати щорічно

Багато людей вважають, що будь-які аналізи потрібно здавати лише під час хвороби. Але досвід свідчить, що для власного спокою варто проходити щорічну діагностику в різних фахівців та здавати відповідні аналізи.

Існують аналізи, які дозволяють дізнатись більше про загальний стан здоров’я організму. До них належать загальний аналіз крові та загальний аналіз сечі. Це звичні для багатьох аналізи. Але вони дозволяють помітити важливі зміни в організмі. Якщо є якісь побоювання, то лікар назначає детальніше обстеження. Часто показники аналізу крові або сечі можуть змінюватись. Багато залежить від віку, раціону харчування та медичних препаратів, які приймає людина. Самостійно інтерпретувати результати не варто. Розумніше буде звернутись до фахівця, який все вам пояснить.

Обстеження печінки – важливий етап профілактичної діагностики

Правильне функціонування печінки налагоджує в організмі процес детоксикації. Тому діяльність цього органу дуже важлива. Кожного року фахівці рекомендують проходити тести на печінкові ферменти. Також у печінці людини присутній спеціальний пігмент, який дозволяє визначити, як орган справляться зі своїми важливими функціями.

Діагностика щитоподібної залози

Всі обмінні процеси в організмі людини підпорядковуються щитоподібній залозі. Ендокринна система функціонує завдяки злагодженій діяльності цієї залози. Варто відзначити, що суворі дієти можуть погіршити її роботу. Важливо щорічно проходити тест на гормон гіпоталамуса. Саме він регулює діяльність щитоподібної залози.

Діагностика серцево-судинної системи

Щороку варто здавати аналіз крові на гомоцистеїн. Науковці вважають, що ця речовина є індикатором здоров’я судин. А ще за цією речовиною визначають готовність організму до вагітності. Підвищений рівень може провокувати втрату вагітності і гестозу.

Аналіз на сприятливість до стресу

Люди, які щоденно переживають стрес, ризикують швидше «зносити» свій організм. Тому важливо оцінити, чи може ваше тіло якісно протистояти стресам. Для цього вам потрібно здати аналіз слини на кортизол (гормон стресу). Цей аналіз дозволить дізнатись детальну інформацію про роботу наднирників та адекватність вашої реакції на стрес. В крові концентрація кортизолу може змінюватись впродовж дня. Тому найкраще його досліджувати за допомогою слини зранку. Не можна нічого їсти перед аналізом. Аналіз слини також допоможе визначити рівень дофаміну та серотоніну.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *