Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор відсвяткував тезоіменини

Щорічно 9 листопада в Україні відзначається день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця Печерського.

Саме в цей день 20 років тому Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор став ченцем та отримав ім’я свого покровителя Нестора Літописця.

З цієї нагоди у Тернополі в каплиці біля Собору Святих Рівноапостольних Костянтина і Єлени відбулося святкове богослужіння. Побував на урочистій Літургії та привітав Владику з тезоіменинами і міський голова Сергій Надал.

«Шановний Владико, Ваш небесний покровитель отримав сан святого та прославився своєю працездатністю і мудрістю, присвятивши багато свого часу на написання історії походження Київської Русі. Ви ж вже вписали своє ім’я в історію як один із батьків відродження духовності на Тернопіллі. Вам вдалося об’єднати навколо себе священнослужителів нашого краю і відкривати, будувати, освячувати нові храми. Але найголовніше – завдяки Вашій праці та Вашому служінню ми нарешті отримали незалежну та канонічну Православну Церкву України. А Тернопільщина стала одним з центрів відродження та розвитку Українського Православ’я, – відзначив Сергій Надал. – Ми всі з нетерпінням очікуємо на завершення будівництва нового Кафедрального собору Святих Рівноапостольних Костянтина та Єлени, який постане у візантійському стилі. Цей храм буде справжньою духовною та архітектурною перлиною Галичини та Поділля. Низький земний уклін Вам, Владико Нестор, за відданість Церкві, Тернопільщині та Україні. За Вашу невтомну працю, повагу, щире й добре серце».

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *