економіка

Через чиновницьку бездіяльність школи Збаражчини можуть не отримати понад 5 млн. грн.

На Тернопільську область виділено 140 мільйонів гривень для впровадження проекту «Спроможна школа для кращих результатів». Фінансування здійснюватиметься по районах нашої області згідно поданих проектних пропозицій.

Про те, що чимало освітніх закладів Збаражчини перебувають в аварійному стані, начальник відділу освіти Збаразької РДА Оксана Бернадин просто не могла не знати, оскільки очолює цю посаду ще з часів Партії регіонів. Але як чиновник, що відповідає за освітні об’єкти району вона не подала жодної проектної пропозиції аби отримати кошти зі згаданого фонду. Проте, це лише частина історії…

Ініціатива участі в проекті «Спроможна школа для кращих результатів» належить голові фракції ВО “Свобода” у Збаразькій райраді Тарасу Дячуну. На відміну від працівників відділу освіти, депутат райради самостійно здійснив огляд ряду освітніх об’єктів району, був ініціатором виділення коштів на розробку проектно-кошторисної документації з районного бюджету та написав заявку на участь в проекті. Також він домовився про зобов’язання на співфінансування від Збаразької районної ради та Збаразької міської ради в розмірі 15% і підготував ряд супровідних документів для участі шкіл району в міністерському проекті.

Отож, заплановано, що участь у проекті візьмуть наступні об’єкти:

  1. Капітальний ремонт актової зали Збаразької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. І. Франка Збаразької міської ради Тернопільської області – 750 тис. грн.
  2. Капітальний ремонт спортивної зали Збаразької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Збаразької міської ради Тернопільської області – 2,2 млн. грн.
  3. На закупівлю обладнання для кабінету Біології для Збаразької ЗОШ I-III ступенів №2 імені Івана Франка Збаразької міської ради Тернопільської області по вул. Чорновола,1 в м.Збараж, Тернопільської області – 879,726 тис. грн.
  4. На закупівлю обладнання для кабінету для кабінету географії для Збаразької ЗОШ I-III ступенів №1 Збаразької міської ради Тернопільської області по вул. Родини Барвінських,2 в м.Збараж, Тернопільської області — 598,126 тис. грн.
  5. Капітальний ремонт спортивного залу Доброводівської ЗОШ І-ІІІ ст – 1,3 млн. грн.

Водночас, як тільки з’явилася реальна можливість залучити кошти, керівник освіти району Оксана Бернадин одразу забула про свої безпосередні посадові обов’язки. Яскравим прикладом цьому є спортзал ЗОШ №1, який перебуває в аварійному стані. Перекриття над спортзалом втрачає несучу здатність і є крайня необхідність ремонту залу в якому проводять заняття понад 700 учнів школи.

Знаючи, що збаразькі учні займаються в аварійному приміщенні школи керівник освіти, мало того, що сама не вжила негайних заходів по вирішенню проблеми, то ще й опирається ініціативі депутата Тараса Дячуна по залученню державних коштів на вкрай необхідний ремонт. Саботуючи роботу Бернадин не здійснює оплат за виготовленні проекти та експертні висновки, які є обов’язковими для виконання робіт.

Така бездіяльність і непрофесійність чиновника може призвести до катастрофи. Вже неодноразово освітня галузь в районі була на грані через некомпетентність Бернадин, але завжди їй вдавалось знайти “фінансові компроміси” з головами РДА. Цікаво чи вистачить сміливості “слугам народу” поставити крапку в історії зі скандальною чиновницею? Чи вкотре через бажання заробити, учні та вчителі району стануть заручниками жадібних чиновників?

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *