Чому картвели стали на захист української держави?

Всього в Україні воює понад дві з половиною тисячі грузинів.

Уродженців Сакартвело найбільше серед тисяч іноземних добровольців, які захищають Україну та допомагають нам боротися за свободу. І найбільше полеглих героїв також серед них. Бо саме вони першими кинулися допомагати українцям, ще влітку 2014.

І відтоді ряди Грузинського легіону тільки поповнюються. Чому саме грузини стали на захист української держави?

Про це в сюжеті нашого воєнкора Ігоря Левенка.

Бій за Україну і за Грузію. Чому картвели так відчайдушно нас підтримують?

Найбільший іноземний підрозділ в українському війську. Штурми, розвідка та диверсії…

Як на російсько-українській війні б’ється Грузинський легіон?

Понад дві третини грузинів вважають, що війна в Україні є і їхньою війною. Така соціологія. Тисячі картвелів воюють на боці України, тому що вважають росію терористичною державою.

Арчіл Хоперія, рузинський доброволець:

«Ви ведете цю тяжку, дуже тяжку війну з гідністю. Я чим можу допомагаю, і разом із тим, захищаю свій народ також. Якщо їм вдасться знищити вас, то вони знищать і нас теж».

Арчіл Хоперія – майор грузинської армії. За плечима цього чоловіка вже три війни з одним і тим самим ворогом – російським окупантом. На початку дев’яностих в боях із росіянами в Абхазії Арчіл втратив брата. На українській війні під Херсоном загинув його син – грузинський стронгмен Дамбулат Хоперія. Йому було 25 років.

«Ось це моя мотивація. Продовжити вічний шлях мого народу, і воювати з нашим спільним ворогом…»

Арчілу – 59 років, та попри поважний вік він зміг опанувати нове віяння у цій війні – дрони.

«Я пройшов усі курси, я спочатку сам воював. Це вже моя третя війна. Взагалі-то я був командиром штурмовиків ще у дев’яностих…»

У 2014-му добровольці з Грузії в Україні створили свій професійний підрозділ “Грузинський легіон”. Вже тоді вони виконували найскладніші задачі: розвідка та диверсійна робота, часто в тилу ворога.

Мамука Мамулашвілі, командир Грузинського легіону:

«Я б не сказав, що функції якось змінилися. Змінилося тільки те, що нас стало більше. Спецгруп, які працюють в цьому напрямку стало більше і, відповідно, допомоги Україні стало більше. Я ще раз повторю, ми щоденно рекрутуємо хлопців, які в основному приїздять до нас із Грузії. Так, деякі підрозділи справді задіяні в досить тяжких штурмових операціях. Ми навіть можемо показати відео однієї з таких».

Командир Грузинського легіону Мамука Мамулашвілі. Його життя – це готовий сценарій для голлівудського бойовика. Разом із батьком – генералом грузинської армії, пережив російський полон і тортури. Він з 14 років б’ється за незалежність Грузії та проти росії. І росіяни не полишають спроб у будь-який спосіб його знищити.

«Є факт того, що в моєму організмі знайшли отруйні речовини – це класичні отруйні речовини, якими, як правило, користуються спецслужби росії. На жаль, факт цього є, і доводиться лікуватися», – каже Мамука.

Нині у грузинів вже є більш потужна зброя. Міномети, артилерія і навіть танки. Розповідає Вано із позивним «Рейнджер». Теж кадровий військовий і офіцер грузинської армії.

Вано, позивний «Рейнджер», заступник командира Грузинського легіону:

«Отримали задачу, розвідка обробила інформацію, тоді менше було ФПВ-дронів, застрибнули на танк, і в підсумку нас було дванадцять, а чекало нас 16 осіб противника. Ми їх знищили, але втратили одного бійця…»

Вано каже: мотивації на війні із російськими окупантами йому не позичати.

«Я тут одружився, і діти в мене тут. Діти мої теж ховаються під час повітряної тривоги. Усі ці прильоти й перельоти вони відчувають на собі, тому я зобов’язаний здобути їм безпеку та мир».

Днями для іноземців в українському війську відкрилися нові можливості. Президент ухвалив зміни до закону, який дозволяє не громадянам України бути офіцерами Збройних Сил і підписувати контракти не тільки з армією, а ще із Нацгвардією та іншими силовими службами.

Мамука Мамулашвілі, командир Грузинського легіону:

«Це дуже позитивно відобразиться на військовослужбовцях, тому що в нас великий офіцерський склад, і вони не можуть повноцінно брати участь в плануванні операцій. І те, що цей закон увалили, уже говорить про те, що більше хлопців з Грузії приєднається до Грузинського легіону».

Нині вояки Грузинського легіону затято б’ються із російськими загарбниками на всіх напрямках фронту. Серед них є професійні снайпери, артилеристи й оператори дронів. Та головне – усі наші грузинські побратими свято вірять, що саме у цій війні відбувається бій і за Україну, і за Грузію.

Мамука Мамулашвілі, командир Грузинського легіону:

«Я можу сказати кожному українцю одне: кожен грузин, який приїхав сюди, буде до кінця з Україною, і буде боротися разом з українцями до повної перемоги».

Поширити:

Опубліковано: Любов Сонячна

Джерело: Тернопільська газета