освіта

Чи добре бути божевільною?

В понеділок, 18 листопада, у книгарні «Є», що на вулиці Валовій, відбулася презентація книжки «Боже[Я]вільна» молодої письменниці та журналістки Юлії Гудошник. До слова, даний роман є дебютним для авторки, адже це її перша серйозна літературно-прозова робота. Вже традиційно модератором презентації був Юрій Матевощук.

Роман «Боже[Я]вільна» – це подорожній щоденник українки, котра веде активний спосіб життя і відвідує різні країни світу: Німеччину, Китай, Японію, Таїланд, Данію і США. Головна героїня прагне знайти сенс життя, зрозуміти, яку сферу діяльності їй обрати та як не загубитися у сучасному глобалізованому суспільстві.

Під час презентації письменниця розповіла про виникнення задуму написати власну книжку, про те, що саме хотіла зобразити і описати в сюжеті, про причини відвідання нею іноземних держав та характерні риси, притаманні їхнім представникам.

«Я не планувала видати дану книгу, а писала її для себе. Саме цим і зумовлено такий формат роману – у вигляді щоденникових записів. В якийсь момент я помітила, що цих записок і нотаток стало дуже багато, аж 500 сторінок друкованого тексту. Тоді мені прийшла в голову ідея, що, можливо, ці записи будуть актуальними не тільки для мене, а й для інших людей, що вони знайдуть таки свого читача. Скоротивши кількість сторінок, я додала кілька сюжетних ліній та персонажів і об’єднала все це у романі. Мені здається, що зміст «Боже[Я]вільної» дуже органічний та реальний, адже у ньому ключовою базою є власне мої враження від подорожей», – розповіла Юлія Гудошник.

«Зараз в Україні швидко набирають популярність травелоги, в яких мандрівники розповідають де у різних країнах є хороші місця, щоб поїсти, переночувати чи просто погуляти. Книжка Юлії – це не стандартний роман, але й травелогом її не назвеш, адже роман наповнений оригінальними художніми деталями», – уточнив Юрій Матевощук.

Авторка у своїй книзі порушила чимало проблем, зокрема розвиток процесів глобалізації, тобто рівності всіх націй світу, прихильності та прив’язаності до людей, пошуку гармонії і внутрішнього балансу, питання унікальності кожної особистості, стосунки між чоловіком та жінкою тощо.

 «Моя книга – це спроба зрозуміти, що думають і відчувають люди тих країн, які я відвідала, чи щасливі вони по-справжньому. У нас, в Україні, давно сформувався стереотип, що за кордоном все чудово, немає жодних проблем. Ми думаємо, що люди живуть там заможно і весело, насолоджуючись кожним днем. Та це зовсім не так! Саме цю поширену думку я і спростовую в «Боже[Я]вільній».   Головна героїня, спостерігаючи за чужими світоглядами, принципами та буденністю, бере для себе щось нове, але не втрачає національної ментальності та рис традиційної українки. В книзі є період 2013-2014 років, коли в Україні відбувалися переломні події – Революція Гідності. Головну героїну безперечно можна вважати патріоткою, адже вона, перебуваючи за кордоном, палко переживає за Батьківщину. Дівчина постійно самовиражається і не губить власного «Я», тому їй у певних моментах досить важко пристосовуватися до іноземних порядків і способу життя», – зазначила Юлія Гудошник.

Письменниця поділилася секретами того, як вона розділяє професійну діяльність журналістки і захоплення письменництвом, а ще зазначила, що роман «Боже[Я]вільна» буде цікавий насамперед жіночій аудиторії, проте і чоловіки знайдуть у ньому щось нове та пізнавальне.

«У моїй книзі немає реальних персонажів. Це все збірні образи, списані із людей, яких я зустрічала упродовж своїх поїздок і які мені чимось запам’яталися. Уточню для жінок, котрі читатимуть роман, що персонажі-чоловіки, які зацікавлюють героїню-українку – це не типові представники своїх національностей. Вони по-своєму дивні та «божевільні», проте саме такі люди подобаються дівчині. Для неї найважливіше, щоб її розуміли і підтримували, а ще – щоб вірили у її пошуки та успіх», – розповіла авторка.

Наприкінці презентації присутні могли ближче поспілкуватися з Юлією Гудошник, спитати у неї щось цікаве та почути поради, як не загубити власну особистість у реальному житті. Наразі усі бажаючі можуть придбати роман «Боже[Я]вільна» у книгарні «Є».

Юлія Іноземцева

Поширити:

Post Author: Diana