місяць, затемнення

Чи зможуть тернополяни спостерігати за зорепадом Леоніди

Планета в очікуванні чергового зорепаду. Минулого місяця жителі Землі стали свідками одразу двох зорепадів – Оріоніди та Драконіди.

У листопаді настав час Леоніди. Цей метеорний потік виділяється своєю швидкістю. Але не тільки.

Свою назву зорепад отримав через те, що проходить в сузір’ї Лева. Пік активності зорепаду припадає на 16-17 листопада. Метеорний потік характерний швидкими білими метеорами, влітають в атмосферу зі швидкістю 71 км / с. Особливість зорепаду в тому, що раз в 33 роки, він виглядає як зірковий ураган. У 2018 році все буде спокійно, а бурю жителі планети зможуть побачити в 2034 році.

У північній півкулі зорепад буде видно краще, ніж в південній. Для того щоб побачити зорепад, не потрібні спеціальні прилади.

Найбільш відомий метеорний дощ спостерігався в листопаді 1833 в США на території від Атлантичного океану до Скелястих гір. Тоді трапилася справжня “зоряна буря”, багато проповідників навіть стверджували, що наближається Судний день.

У 1934 році з’явилася джазова пісня про цю подію під назвою Stars fell on Alabama ( “Зірки падали на Алабаму”).

В останній раз потужний метеорний дощ спостерігався в 1966 році. Тоді кожну годину в небі можна було спостерігати до 150 тис. Метеорів. Зазвичай середня інтенсивність зорепаду не перевищує 10-15 метеорів.

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana