Хабар у 300 тисяч доларів США : Судитимуть ексдепутата Тернопільської райради за сприяння у продажі землі

Перед судом постане колишній депутат Тернопільської районної ради Володимир Тимчій, який за сумісництвом є заступником керівника однієї з ОТГ Тернопільської області. НАБУ і САП обвинувачують його у вимаганні неправомірної вигоди у сумі 300 тис. дол. США.

За даними слідства, у власника одного з аграрних підприємств Тернопільської області під час оформлення документів для продажу цього підприємства та належних йому земельних ділянок виник судовий спір з місцевою об’єднаною територіальною громадою щодо права власності на землю.

Аграрій знайшов покупця на ці землі й запропонував йому владнати проблеми з документами за хабар. 20 тис. дол. США — судді Господарського суду Тернопільської області за ухвалення «потрібного» рішення, а також 300 тис. дол. США — заступнику керівника ОТГ, який також обіймав посаду депутата Тернопільської районної ради, та адвокату за неперешкоджання в оформленні права власності та відмову від оскарження рішення суду.

Водночас депутат почав вимагати надати йому 300 тис. дол. США якомога скоріше.

Втім, покупець на пропозицію не пристав і звернувся до НАБУ. Депутату, пособнику, а також власнику аграрного підприємства повідомили про підозру у листопаді 2023 року.

Кваліфікація дій обвинувачених:

– колишній депутат Тернопільської районної ради — ч. 4 ст. 368 КК України;
– адвокат — ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України;
– керівник аграрного підприємства — ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України.

Поширити:
Джерело: Перший онлайн