Мешканців Тернопільщини попереджають про тонку кригу на водоймах

З настанням відлиги лід на водоймах області став тонким і крихким. Незважаючи на існуючу потенційну небезпеку,  рибалки-любителі продовжують облаштовуватись на річках та ставках, а дорослі та діти здійснювати прогулянки по льоду.

Працівники поліції застерігають краян бути уважними та вкрай обережними, не виходити на тонкий лід. Особливе попередження  до батьків: не відпускайте своїх дітей гратися на замерзлих водоймах, обов’язково розкажіть їм про правила безпеки!

Смерть людини, що несподівано опинилася в холодній воді, наступає найчастіше через шок, що розвивається протягом перших 5–15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання. Йдучи на зимову водойму, кожному потрібно бути вкрай обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на льоду, щоб не наражати на небезпеку себе та оточуючих.

Ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг! Нагадуємо, для однієї людини безпечним вважається лід, товщиною більше за 7 см., для групи людей – не менше, ніж 15 сантиметрів.

Якщо Ви провалилися під кригу:

– не піддавайтеся паніці, утримуйтеся на плаву, уникаючи занурення з головою;

– кличте на допомогу;

– намагайтеся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;

– ногу, яка знаходиться ближче до краю винести на кригу;

– викотившись на кригу, не робіть різких рухів, ляжте на спину та відповзайте від небезпечного місця в той бік, звідки прийшли, де міцність льоду вже відома.

Надання допомоги людині, яка провалилися під лід – надзвичайно небезпечне заняття, без нагальної потреби не виходьте на лід. Викликайте на підмогу служби «101» та «102», а якщо ситуація критична, для рятувальника є теж певні правила:

– будьте якомога далі від ополонки, якщо вам все-таки необхідно вийти на лід, то ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе палку, мотузку чи пасок;

– коли ви витягли потерпілого, не дозволяйте йому підійматися на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега;

– витягнувши потерпілого на берег у безпечне місце, швидко доставте його у тепле приміщення, перевдягніть у сухий одяг  та напоїть гарячим чаєм, викличте  швидку.

Поширити:

Post Author: Diana