На Тернопільщині п’яних поліцейських звільнять і мобілізують в ЗСУ

У Тернопільській області працівників поліції, які перебувають на роботі або у позаробочий час у стані алкогольного сп’яніння, звільнятимуть і негайно мобілізують до Збройних Сил України. За такою схемою вже мобілізували 6 поліцейських. Ці заходи введено з метою зміцнення перевірок серед працівників у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Однак вони почали діяти лише з 2024 року.

Розпорядження щодо посилення перевірок серед працівників видав керівник поліції Тернопільщини Сергій Зюбаненко. Після призначення на посаду начальника головного управління Національної поліції в області, він зазначив, що поліцейським під час воєнного стану заборонено вживати алкоголь, навіть у позаробочий час та вихідні.

Протягом поточного року внутрішня інспекція поліції виявила, що 6 правоохоронців перебували у стані алкогольного сп’яніння вдома або поза роботою. Їх звільнили, а через два дні чоловіки отримали повістки для проходження військово-лікарської комісії та відправки до Збройних Сил.

“У нас запроваджена зараз така система. Працівники інспекції можуть оголошувати збір особового складу по тривозі та мати право перевіряти поліцейських за допомогою спеціального приладу Drager на наявність алкоголю. У разі підтвердження факту сп’яніння співробітника поліції, його негайно звільняють”, – зазначили в прес-службі поліції Тернопільщини.

Нещодавно працівники інспекції виявили, що один поліцейський Шумського відділення був у стані алкогольного сп’яніння. Чоловіка звільнили, і він отримав бойову повістку. Аналогічний випадок трапився з правоохоронцем у Зборівській громаді, який перебував напідпитку на вихідних вдома. Під час проходження експертизи за допомогою пристрою Drager сп’яніння в нього підтвердилося, і його також звільнили, вручивши повістку для проходження ВЛК.

Поширити:
Джерело: Погляд