прапор

На Тернопільщині відзначили 75-річчя ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН

Вчора, 24 серпня, у селі Золота Слобода Козівського району відбулися урочисті заходи з нагоди 75-річчя ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН.

«У своїх програмних цілях ОУН визначила, що боротиметься, аби кожен народ міг вільно жити у власній самостійній державі, вважатиме інтереси народу за свій найвищий обов’язок,  спрямовуватиме всі економічні ресурси та людську енергію на утворення нового державного справедливого соціального ладу, а також на економічну та культурну розбудову країни. Розвиток освіти, медицини, захист громадянських прав,  свобода слова та переконань, право на працю та відпочинок, сприяння розвитку культури національних меншин, справедлива соціальна політика – усе це та багато іншого закладено у програмі третього великого збору ОУН. Саме ці цілі та основи становлення  держави культивуються і сьогодні. Щоб побудувати саме таку державу, комфортну для життя, багату, правову та європейську, потрібно усім спільно,  задля досягнення мети,  докласти максимум зусиль та праці. Пам’ятаймо свою історію, пам’ятаймо наших Героїв,  дослухаймося до бажань та мрій усіх тих, хто прагнув незалежності  та, засукавши рукава, творімо нашу державу», – зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук.

Очільник обласної ради  нагородив родини визначних учасників національно-визвольних змагань та учасників АТО.

У рамках відзначення ювілею відбулася наукова конференція, присвяченої 75-й річниці проведення ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН, освячення криївки на хуторі Чарківських та пам’ятного знака на хуторі Фостяків, де розпочав роботу ІІІ Надзвичайний Великий Збір ОУН, а також  хати на хуторі Веснівка, де завершив свою роботу ІІІ Надзвичайний Великий Збір ОУН.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *