облрада

На Тернопільщині вшанували пам’ять Героя України

Вчора, 29 травня, минула шоста річниця з дня загибелі Героя України, генерал-майора Сергія Кульчицького.

До погруддя українському патріотові, що у місті Чорткові, поклонитися та віддати честь прийшли представники влади, військовослужбовці, ветерани АТО, а також громадські діячі краю. Присутні  поклали квіти шани до постаменту Героя та молитвою вшанували світлу пам’ять Людини, для якої любов до України та вірність присязі були життєвим кредо.

Нагадаємо, у серпні 2019 року в місті Чорткові відкрили пам’ятник Герою України, керівнику управління бойової та спеціальної підготовки Національної гвардії, генерал-майору Сергію Кульчицькому, який загинув під Слов’янськом у 2014 році, виконуючи свій військовий обов’язок. Чортків не випадково став місцем встановлення такого пам’ятника, адже саме цей край є рідним для батьків Сергія Кульчицького та його дружини. А з Тернопільщиною майбутнього генерала пов’язувало ще й те, що з 1992 по 1995 роки він проходив тут, у Тернополі, військову службу на посаді заступника командира, а згодом й командира 14-го окремого батальйону Національної гвардії України. Окрім цього, 26 травня 2019 року в приміщенні Великочорнокінецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Чортківського району також відкрито пам’ятник українському військовому, генерал-майору, начальнику управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України, Герою України Сергію Кульчицькому.

Довідково:

Сергій Кульчицький народився 17 грудня 1963 року, загинув 29 травня 2014 року біля Слов‘янська. Український військовий, генерал-майор, начальник управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України. Герой України. 29 травня повинен був завершити своє перебування на сході України та приїхати у Львів. Але у це день терористи здійснили напад на вертоліт, в якому перебував генерал. Вертоліт виконував плановий обліт, пов’язаний із доставкою продуктів харчування та ротацією особового складу. Під час нападу на повітряне судно загинули шість бійців Нацгвардії та шість працівників спецпідрозділу міліції. Похований на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря у Львові. У червні 2014 р. посмертно було присвоєно Кульчицькому звання “Герой України”. Також його ім’ям названо батальйон Національної гвардії.

Поширити:

Post Author: Diana