прапор

На Тернопільщині вшанували жертв «Кривавої неділі»

Вчора, 11 травня, у Підгайцях біля Хреста жертвам «Кривавої неділі», згадали трагічні події 1941 року. Саме в цей день, 80 років тому, військами НКВС було розстріляно велику групу 20-річних допризовників. Так енкаведисти помстилися за те, що провідник повітового Юнацтва ОУН Павло Кубай застрелив двох офіцерів окупаційної Червоної армії.

У акції присвяченій пам’яті розстріляних взяли участь представники влади, священнослужителі та громадськість.

Депутат Тернопільської обласної ради, голова постійної комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Володимир Мисик наголосив, що молоді хлопці, які загинули тут у 1941 році – це цвіт української нації, а ті трагічні події чітко показують, що московська влада завжди ненавиділа нас та хотіла знищити все українське.

«Ця трагедія, це не лише трагедія жителів Підгаєччини чи Тернопільської області, це трагедія цілої української держави, української нації. Це один із тих випадків, який чітко свідчить, що комуністична влада була антиукраїнською, жорстокою та антилюдською. Її політика була побудована  на знищенні українського народу, цвіту української нації. Адже молоді хлопці, які загинули тут у травні 1941 року могли стати видатними представниками української держави.

Ця жорстока подія – це скорбота та пам’ять про злочини та гріхи , які несла московська агресія, тих часів. Сучасна московська агресія нічим не відрізняється від радянської, адже теж має на меті знищення всього українського. Впродовж віків ми змушені боротися із східним ворогом і протистояти агресії. Як і тоді, 80 років тому, сьогодні наші Герої на фронті захищають нас. А ми в свою чергу маємо пам’ятати про їх жертовність, їхні подвиги та зміцнювати і розбудовувати нашу державу», – зазначив Володимир Мисик.

Громадський діяч Петро Вовк наголосив на необхідності об’єднання українців, та закликав обирати до влади націоналістів.

«Ми розуміємо що ворог наш одвічний – це Московщина. Вона вбивала нас тоді, вбиває і зараз. Але на захист нашої держави завжди ставали націоналісти, які мають в серці жагу до боротьби. Тож об’єднаймося і вперед! Бо Україна – сильна нація!», – сказав Петро Вовк.

 

Поширити:

Post Author: Diana