Шахраї часто збагачуються за рахунок оголошень про оренду житла

Зловмисники розміщують недостовірні оголошення про оренду житла, аби незаконно збагатитися за рахунок довірливих людей. Втратив понад 10 000 житель Хмельниччини, він заплатив за  неіснуюче житло.
Чоловік шукав в мережі-Інтернет оголошення про оренду квартири на два тижні в Тернополі за вигідною ціною. Знайшов підходящий варіант, зателефонував, а орендодавець одразу зазначив, що необхідно здійснити передоплату.
Вже напередодні виїзду до місця призначення заявник не зміг зв’язатися з господарями, мобільний телефон був вимкнутий, а оголошення зникло. За допомогою він звернувся до тернопільських правоохоронців. Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ст. 190 Кримінального кодексу України.
Поліцейські встановлюють усі обставини та наголошують бути обережними й завжди перевіряти інформацію про орендодавців.
Аби не потрапити в пасти аферистів, просіть у авторів оголошень точну адресу будинку та координати, перевірте на карті чи такий будинок існує. Надавайте перевагу перевіреним офіційним ресурсам, на яких можливо прочитати відгуки інших орендарів.
Крім того, спробуйте ввести в пошуковику номер телефону власника чи орендаря. Справжні продавці зазвичай використовують один номер протягом багатьох років і розміщують оголошення на багатьох Інтернет-ресурсах, тому вам легко вдасться відстежити цей телефон і, можливо, навіть знайти старе оголошення з відгуками людей. А от шахрайський номер переважно ніде не відображається, адже його дуже часто змінюють.
Також ознака шахрайства – занадто низькі ціни на житло. Будьте обачні!

Поширити:

Post Author: Автор