Рішення військово-лікарських комісій дійсні протягом 1 року, а громадяни, які мали статус «обмежено придатний» повинні пройти повторний медичний огляд до 4 лютого 2025 року.
Постанова ВЛК має певний термін дії. Тобто, в облікових цілях – 5 років, під час призову на військову службу в особливий період – 1 рік. Варто зазначити, якщо військовозобов’язаний користується правом на відстрочку і має медичний огляд до 5 років, тоді повторно проводити не варто.
Інші випадки, якщо військовозобов’язаний самостійно хоче повторно пройти ВЛК у зв’язку зі зміною стану здоров’я, тоді такий медичний огляд буде проведено позачергово.
Під час дії особливого періоду, військовозобов’язаний оглядається терапевтом, хірургом, отоларингологом, офтальмологом, невропатологом і психіатром. Особам старше 40 років в обов’язковому порядку проводять запис ЕКГ.
Основними документами, які визначають створення, організацію та проведення заходів з військово-лікарської експертизи є Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» та Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України затверджене наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402 зі змінами.
Також під час брифінгу Олег Фаріон пояснив, що робити в разі непогодження з рішенням ВЛК.
«Придатність до військової служби це такий стан здоров’я та фізичного розвитку, що дозволяє виконувати обов’язки військової служби, тому придатний на сьогодні абсолютно не тотожний з діагнозом «здоровий». Проте, до 60 днів ви можете оскаржити постанови районного (міського) ТЦК та СП в обласній ВЛК обласного ТЦК та СП. Постанови обласної ВЛК можуть бути оскаржені в штатній ВЛК регіону», – додає начальник медичної служби Тернопільського обласного ТЦК та СП.