Що викликає сезонну алергію

Третина населення планети страждає від сезонної алергії, яка у теплу пору року виникає переважно на пилок рослин (поліноз). Пилкові алергени – найчисленніші, їх налічується близько 100 видів.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, що викликає сезонну алергію та як відрізнити її від симптомів коронавірусу. Відповідні рекомендації оприлюднені на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ.

Що сприяє розвитку алергії

За даними фахівців, наразі відомо більше 20 тисяч алергенів, кількість яких продовжує зростати. Причому для кожного регіону характерний свій календар запилення рослин:

  • квітень-травень: береза, вільха, горішник, дуб, ясен, клен, тополя, ліщина, в’яз, верба;
  • червень-липень: тимофіївка, грястиця, вівсяниця, лисохвіст, костер, пирій, тонконіг, райграс, кукурудза, липа, тощо;
  • липень-вересень: полин, амброзія, кульбаба, лобода, цикламен тощо.

Фактори, які провокують появу алергії:

  • спадкова схильність (якщо в обох батьків є алергія, то у дитини ризик захворіти алергією складає 70%, якщо лише один — 40%);
  • довкілля (кількість та природа алергенів, кліматичні, географічні, екологічні умови);
  • незбалансоване харчування, супутні захворювання, загальний стан здоров’я, стреси.

Фахівці наголошують, що дощова погода лише збільшує прояв алергії, сезонної астми чи набряку, оскільки алергенність білкової структури підвищується.

Які симптоми сезонної алергії та як її відрізнити від COVID-19

За даними МОЗ, прояви алергії залежать від алергену, з яким контактує організм. Найпоширенішими симптомами алергії є чхання, закладеність носу, свербіж шкіри, сльозотеча, почервоніння, кашель. Водночас її симптоми часто схожі з проявами інших хвороб, зокрема COVID-19.

“Ключові відмінності сезонної алергії — для неї не характерне підвищення температури і симптоми знімаються протиалергійними засобами. Якщо у людини поліноз, вона має уникати контактів зі специфічними алергенами і проконсультуватися з лікарем щодо протигістамінних ліків та імунотерапії. Пандемія COVID-19 на це не впливає”, — кажуть фахівці.

Для запобігання алергії лікарі радять уникати контакту з алергенами. А у лікуванні допоможе алергоспецифічна імунотерапія, але вона довготривала і потребує не менше року.

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana